Kütahya'da Öğretmenler Günü coşkusu

Kütahya'da Öğretmenler Günü coşkusu
Kütahya'da Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.Saat 09.00'da İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve Öğretmenlerin Atatürk Anıtına Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan Öğretmenler Günü etkinlikleri, saat 10.00'

Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, öğretmenlik mesleğinin tarih boyunca bilgelik mesleği olarak kabul edildiğini belirterek, "Özellikle de bizim kültürümüzde önemli bir şekilde vurgulandığını biliyoruz. Hz. Ali'nin 'bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' ifadesi, öğretmenlerle ilgili bizim kültürümüzün belki de en manidar söylemidir.Genç Cumhuriyetin kısa sürede dünyanın güçlü ve itibarlı devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biri fedakârca, cefakârca ve özveriyle, Anadolu’nun her karış toprağında, gece gündüz demeden, mesai durumunu gözetmeden çalışan öğretmenlerimiz sayesinde olmuştur. Bu millet, öğretmenlerimizin emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşünü azimle sürdürmektedir. Öğretmenlerimiz, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar önemli, etkilerinin sınıf duvarlarıyla belirlenemeyecek kadar sorumluluk gerektiren kutsal bir görevi yürütmektesiniz. Sizler, gönül deryalarının, bilgi bahçelerinin mimarısınız. Mesleğinizin asıl amacı; gençlerimize çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp, onları içinde bulundukları çağı doğru yorumlayan ve teknoloji ile bilgiyi kullanırken milletin değerleriyle uyumlu, milletin ruhuyla harmanlanmış, maneviyatı yüksek bir nesil yetiştirmektir. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için, gece gündüz demeden belki de en fazla yük yine sizlerin omuzlarınızda olacaktır. Özellikle vurgulamakta yarar görüyorum; Anadolu’nun bir köyünde yetişmiş, bugün sizlerin huzurunda Türkiye Cumhuriyeti’nin belki de en onurlu görevlerinden birisi olan, vali sıfatıyla bulunan bir kişi olmamı, benim üzerimde emeği geçen tüm öğretmenlerime borçlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Anne ve Babasının okur-yazar olmadığı birisinin ellerinden tutulup, bugün huzurlarınıza kadar getirebiliyorlarsa, bunda elleri öpülesi öğretmenlerimizin çok büyük emeği var demektir" diye konuştu.
Vali Şerif Yılmaz’ın konuşmasının ardından Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda başarılı olan öğrencilere ödülleri takdim edildi.
Ödül töreni sonrası oratoryo gösterisi yapıldı ve ardından program sona erdi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com