Kütahya'da parklara ''park sorumluları'' geliyor

Kütahya'da parklara ''park sorumluları'' geliyor
''Toplum Yararına Çalışma Projesi'' kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Müdürlüğü tarafından mahallelerdeki parklarda ''park sorumluları'' görevlendirilmesi amacıyla protokol imzalandı.

Kütahya Belediyesi'nin öncülük ettiği ''Toplum Yararına Çalışma Projesi'' kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Müdürlüğü tarafından mahallelerdeki parklarda ''park sorumluları'' görevlendirilmesi amacıyla protokol imzalandı.
     Keler Konağı'nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, uygulanacak projenin Türkiye'de ilk olduğunu ve böylesine önemli bir sosyal projede kurumların iş birliği yapmalarından memnuniyet duyduğunu söyledi.
     Projenin finansmanını Belediye'nin karşıladığını dile getiren İça, ''Şehirlerde en önemli dinlenme alanları olarak çocuklarımızın, gençlerimizin ve yaşlılarımızın buluştuğu mekanlar, yani parklar ön plana çıkacak. Kütahya'da 190 parkımız bulunmakta olup, her yıl bu sayı artmaktadır. Alınacak bu işçiler parkların bakımı, sorumluluğu, güvenliği ve her yönüyle sözleşmelerle belirlenen kişiler tarafından yapılacaktır'' dedi.
     İça, projenin, atıl durumdaki parkların bulunduğu mahallelerde ikamet eden, ihtiyaç sahibi, yardım alan veya almaya şartları uygun olan vatandaşların istihdamına yönelik olduğunu anlattı.
     İnsanları ailelerine katkı sağlayacak konuma getirebilmek için projenin yararlı olacağını bildiren İça, şöyle konuştu:
     ''Projemizin yasal anlamda bir sakıncası olup olmadığı adına Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürümüzden çalışma iznini aldık. İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğümüz gerekli prosedürleri hazırlayarak olumlu katkıda bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi anlamında neler yapabileceğimizi ortaya koydu. Parklarımızın güvenliği, gençlerimizin huzuru ve mahallelimizin kaynaşması için de Emniyet Müdürlüğümüz bize her türlü desteği vereceğini belirtti. Güzel bir işbirliği ile güzel bir enerji ortaya koyuldu.''
     İça, park sorumlusu olarak çalışacak kişilerin yarım gün kadar çalışacağını ve kısmi sigortası yapıldıktan sonra 317 lira maaş alacağını sözlerine ekledi.
     Daha sonra, İça ve diğer kurumların yetkilileri tarafından protokol imzalandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com