Kütahya'da piknikçilerin gözdesi...

Kütahya'da piknikçilerin gözdesi...
Kütahya'da, merhum AK Parti milletvekili Halil İbrahim Yılmaz anısına yaptırılan kent ormanı, özellikle hafta sonunda kent ortamından uzaklaşıp doğayla iç içe tatil yapma fırsatı arayan vatandaşlardan ilgi görüyor.

Kütahya'da, merhum AK Parti milletvekili Halil İbrahim Yılmaz anısına yaptırılan kent ormanı, özellikle hafta sonunda kent ortamından uzaklaşıp doğayla iç içe tatil yapma fırsatı arayan vatandaşlardan ilgi görüyor.
KÜTAHYA - Orman Bölge Müdürü Cumali Akın, yaptığı yazılı açıklamada, Kütahya-Afyonkarahisar kara yolundaki Halil İbrahim Yılmaz Kent Ormanının vatandaşlara doğayla baş başa piknik ve yürüyüş imkanı sağladığını, sabah sporu yapmak isteyenlerin de buraya geldiğini bildirdi.
Günün koşullarında yeşile ve doğaya olan ihtiyacın çok fazla olduğunu belirten Akın, insanların günlük hayatın stresinden kurtulup bir gün dahi olsa doğayla baş başa kalmasının kendilerini sevindirdiğini ifade etti.
Akın, kent ormanlarının beden ve ruh sağlığını korumada çok yararlı olduğuna işaret ederek, insanların şehrin karmaşasından uzaklaşıp kendilerini doğal mekana bırakarak, spor ve gezinti yapma şansına sahip olduğunu kaydetti.
Kütahyalı vatandaşlar, hafta sonları kent manzarası eşliğinde, sevdikleriyle birlikte çimlerin üzerinde eğlenmenin tadını çıkarıyor.
Halil İbrahim Yılmaz Kent Ormanında hafta sonunu değerlendiren piknikçiler, haftanın yorgunluğunu üzerlerinden atarak güzel bir gün geçiriyor. Çocuklar doyasıya eğlenirken, aileler de bol bol sohbet etme ve yürüyüş yapma imkanı bularak doğa ile baş başa olmanın keyfini yaşıyor.

-HALİL İBRAHİM YILMAZ-
Kütahya'da 1954 yılında doğan Yılmaz, Kütahya Meslek Yüksek Okulu Maden Bölümünü bitirdikten sonra maden teknikeri olarak çeşitli görevlerde bulunmuş, Kütahya Belediyesi Makine ve İkmal Müdürü olarak çalışmıştı.
Kütahya Belediyesi'nde özel kalem müdürlüğü de yapan Yılmaz 3 Kasım 2002'de yapılan genel seçimde AK Parti listesinden Kütahya Milletvekili olarak parlamentoya girmiş, 27 Nisan 2004'te Ankara'daki evinde rahatsızlanarak yaşamını yitirmişti.
Kütahya-Afyonkarahisar kara yolunda yaptırılan Türkiye'nin 13'üncü kent ormanı, 12 Eylül 2004'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin katıldığı törenle hizmete açılmış, buraya ormanın kurulmasında büyük emekleri bulunan merhum milletvekilinin adı verilmişti.
Karaçam ağaçlarıyla kaplı ormanda iki gölet, oyun parkı, gözetleme kulesi, yürüyüş ve piknik alanları bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com