Kütahya'da Sağanak Yağışa Dikkat!

Kütahya'da Sağanak  Yağışa Dikkat!
Meteoroloji Genel Müdürlüüğnden yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde havalar yağışlı geçecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüüğnden yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde havalar yağışlı geçecek. Aynı zamanda kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği yetkililer tarafından belirtildi.
Yapılan son değerlendirmelere göre; İç Ege (Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak ile Denizli'nin doğu ilçeleri), İç Anadolu'nun güney ve batısı (Ankara, Eskişehir, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Kırıkkale, Çankırı), Göller yöresi (Isparta, Burdur), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu ve Sinop) ile Bilecik, Çorum, Amasya, Samsun ve Tokat'ın batı ilçelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tyetkililer tarafından belirtildi.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Doğu bölgelerimiz ile Marmara ve Kıyı Ege'de 2 ila 4 derece artacak, Akdeniz'de 1 ila 3 derece azalacak. Rüzgar, Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyı kesimleri ile doğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkilileri sağnak yağışa karşı vatandaşların tedbirli olmları gerektiğini belirttiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com