"Kütahya'da sorun çok ama çözen yok"

"Kütahya'da sorun çok ama çözen yok"
DSP Kütahya Kadın Kolları olarak Kütahya'nın sorunlarını sürekli dile getirmeye devam edeceklerini belirten İclal Nimsi, amaçlarının kimseyi zan altında bırakmak olmadığını aksine Kütahya'da meydana gelen sorunların çözümüne ilişkin yetkililere yo

DSP Kütahya Kadın Kolları olarak Kütahya'nın sorunlarını sürekli dile getirmeye devam edeceklerini belirten İclal Nimsi, amaçlarının kimseyi zan altında bırakmak olmadığını aksine Kütahya'da meydana gelen sorunların çözümüne ilişkin yetkililere yol gösterici rolünde oynamak olduğunu ifade etti. Nimsi bu kapsamda Kütahya'nın trafik sorunlarına dikkat çekerek yetkilileri görevleriniyapmaya davet etti.
'YAYALAR HER AN TEHLİKE ALTINDA'
Cuma günlerinde cuma pazarının kurulduğu alanda trafik sıkışıklığının meydana geldiğini, bu sıkışıklıktan ötürü vatandaşın zor durumda kaldığını ifade eden Nimsi, bu çözümsüzlüğe çözüm bulunması için yetkililerin bu durma el atmaları gerektiğini ifade etti.
Yayaların araç trafiği sıkışıklığından dolayı alış veriş yapamadılarını savunan Nimsi konuşmasını şöyele sürdürdü:
'Pek çoğunuz, Cuma Pazarını bilir. Gaybi Efendi Mahallesi'nde Kütahyalının 'Musalla' diye bildiği yerdir. Pazar kurulunca, trafik karmaşası pek belli olmuyor. Ya diğer günler? Gidip bir beş dakika gözleyin. O, trafik karmaşasını bir görün! Sadece garaj tarafından gelenlere kırmızı ikaz lambası konmuş, Dört değil, üstteki taliyi de sayarsak, tam beş yoldan gelenler, kim fırsat bulursa, yoluna devam ediyor. Yayalar hiç düşünülmemiş. Eğer yayalar çiğnenmeden geçiyorlarsa bu, onların maharetindendir.'
'NEDEN BU KADAR KRİTİK NOKTALARDA TRAFİK LAMBALARI YOK'
Cuma pazarının kurulduğu kanal boyu yolunda trafik işaret ve işaretçilerinin neden konulmadığını ve neden cuma pazarının kurulduğu günlerde araç tarafiğine pazar alanının açık olduğunu anlayamadığını kaydeden Nimsi, araç tarfiği ile halk pazarının içe içe olmasının son derece tehlikeli olduğuna dikkat çektti.
Nimsi:'Kanal boyu devam ediniz. Yine bir dört yol ağzı, yine trafik lambaları yok. Hem Musalla mezarlığının olduğu dört yol ağzı, hem de daha yukarıdaki bu kavşak taşıtlar ve yayalar için büyük tehlike arz ediyor. Yolu genişletmek bir hizmet olabilir, ama bu yetmez. Siz, taşıtların ve yayaların da güvenliğini de sağlamak zorundasınız. Yol çalışmaları yapılırken, yollar bölünürken iyice daraltılıyor(Devlet Su İşleri kavşağındaki gibi) yada alternatif yoldan Osmanlı Caddesi' ne çıkış gibi plansız, acele bir şekilde rastgele yol açılıyor. Yine taşıtlar ve insanlar için tehlike arz eden durumlar ortaya çıkıyor' dedi..
Daha önceki açıklamlarında, Bahçelievler'deki kanal boyunun çöp yığınları ile dolduğunu hatırlatan ve yetkililerin bu durumada sesiz kaldığını ifade eden Nimsi;'Umuyoruz, bu açıklamalarımız dikkate alınır ve en kısa zamanda sözünü ettiğimiz yerlere çözüm götürülür'. şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com