Kütahya'da 'Tarım ve İnsan' konulu fotoğraf sergisi

Kütahya'da 'Tarım ve İnsan' konulu fotoğraf sergisi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği '3.Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren fotoğraflar, Vali Kenan Çiftçi'nin de katıldığı törenle Kütahyalıların beğenisine sunuldu.
Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galeri Salonu'ndaki törende konuşan Kütahya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar, "İl Müdürlüğümüzün organize ettiği bu sergiyle sizlere tarımın farklı bir yüzünü göstermeyi amaçlamış bulunuyoruz ve böylece hemen hemen her ziyaretçimizin kendisini bu serginin içinde bulacağını düşünüyoruz. Kısa bir süreliğine de olsa ne üretim değerleri ne maliyetler ne de dünyanın açlık sorunlarına çözüm bulma endişelerinden sıyrılarak sergimizden kültürel olarak da yararlanmanızı hizmetinize sunuyoruz” dedi.
 
Sergini 'muhteşem' olarak değerlendiren Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, “Ben bir çiftçi çocuğuyum. Ben de tarlalarda, bahçelerde büyüdüm. Halende çiftçilikle uğraşıyorum. Burayı gezerken fındığın içinde yatan çocuğun fotoğrafını gördüğümde kendi çocukluğumu hatırladım. Kendimi tarihte de geçmişe doğru seyahat etme fırsatı buldum. Her bir resmi gördüğümde kendimden bir şeyler buldum. Ben çiftçilerimizin tamamının burayı gezmelerini ve görmelerini istiyorum. Bazen insan bir yere gider mutlu olur bazen de gider huzursuz olur. Ben bütün çiftçilerimiz buraya geldiklerinde huzur bulacakları, mutluluk duyacaklarını ve rahatlayacaklarına inanıyorum. Ben bir çiftçi olarak bunu yaşadım bütün çiftçilerimize de burayı gezip görmelerini arzu ediyorum. Ayrıca bizim bütün bölgelerimizin kültürünü de burada yaşatmışlar. Hakikaten emeği geçen, bu konuda sponsor olan ve bu fotoğrafı çeken sanatkarlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Ülkemizin dört bir yanındaki güzelliklerini fotoğraf karelerinde bir araya getiren “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisinde 64 fotoğraf sergilendiği ve serginin 3 gün boyunca ziyarete açık kalacağı belirtildi.
 
'Tarım ve İnsan' ismi verilen fotoğraf sergisinin açılış törenine, Kütahya İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Salih Akkaya, bazı daire müdürleri ve davetliler katıldı.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com