Kütahya'da Tipografi sergisi

Kütahya'da Tipografi sergisi
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nün öğrencileri tarafından hazırlanan Tipografi sergisi izlenime sunuldu. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Mustafa Arslan, Tipografi dersinin grafik bölümünün en temel der

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nün öğrencileri tarafından hazırlanan Tipografi sergisi izlenime sunuldu. 

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Mustafa Arslan, Tipografi dersinin grafik bölümünün en temel derslerinden biri olduğunu ifade ederek, serginin hazırlanmasında emeği geçen öğretim elemanı ve öğrencilerine teşekkür etti.

Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kaan Erarslan ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan yardımcısı Yrd. Doç.Dr. Mahmut Ayhan ise konuşmalarında Grafik Bölümünce düzenlenen Tipografi sergisinde emeği geçen öğretim elemanı ve öğrencilerine teşekkür ederek herkesi bu görsel şöleni izlemeye davet ettiler.

Serginin açılmasının baş mimarlarından olan Öğretim Görevlisi Ceyda Bayrakdar, “Tipografinin; grafik tasarımın en temel tasarım öğelerinden biri olduğunu, yazıyı bir forma sokma sanatı ve tekniği olarak tanımlanabileceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından sergilenen çalışmalar ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com