Kütahya'da toplu dua...

Kütahya'da toplu dua...
Son 18 gündür deprem ve sel felaketlerinin yaşandığı Kütahya'da, belaların def-i için toplu dua edildi.

Son 18 gündür deprem ve sel felaketlerinin yaşandığı Kütahya'da, belaların def-i için toplu dua edildi.
Kent Konseyi tarafından organize edilen dua etkinliği, Ulu Camii'nde sabah namazının cemaatle kılınmasıyla başladı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı toplu duayı Kütahya Müftüsü Mustafa Üskülüplü yaptırdı.
Üskülüplü, 'Ya Rabbi, uzun süredir Kütahya Simav'da devam eden deprem felakatinden sen muhafaza eyle. Rabbim, ilimizde yaşanan sel ve diğer felaketlerden halkımızın sen muhafaza eyle Ya Rabbi. Allahım, ilimizi ve ülkemezi her türlü felaketlerden sen muhafaza eyle' diye dua etti.
Cemaat, Müftü Üskülüplü'nün yaptırdığı duaya yüksek sesle 'amin' derken, bazı vatandaşların gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Camiden çıkan cemaate süt, kaymak ve simit ikram edildi. Belediye Başkanı Mustafa İça'nın da katıldığı toplu dua da ayrıca 2 de koç kurban edildi. Kütahya Kent Konseyi Başkanı İbrahim Durmaz, 'Bilindiği gibi Kütahya'nın Simav ilçesinde 19 Mayıs günü 5,9 şiddetinde deprem meydana geldi. Artçı depremlerin sayısı bini geçti. Halkımız Korku içeresinde. Ayrıca son günlerde Kütahya merkez de de aşırığı yağışlar sebebiyle 3 ayrı sel baskını meydana geldi. Sel nedeniyle yüzlerce vatandaşımız mağdur oldu. Kent Konseyi olarak, beların def-i için toplu dua organize etmeye karar verdik. Toplu duaya Kütahyalılar'ın ilgisi yoğun oldu. Allah, Kütahya ve ülkemize
felaket göstermesin' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com