Kütahya'da vahim tablo!..

Kütahya'da vahim tablo!..
Kütahya'da, Garp Linyitleri İşletmesi ile Seyitömer Linyitleri İşletmesine alınacak 230 işçi için yapılan başvurular dün sona erdi, 19-26 Ocak tarihleri arasında 230 kişilik iş kadrosu için yaklaşık 5 bin 500 kişinin müracaat ettiği öğrenildi.

Kütahya'da, Garp Linyitleri İşletmesi ile Seyitömer Linyitleri İşletmesine alınacak 230 işçi için yapılan başvurular dün sona erdi, 19-26 Ocak tarihleri arasında 230 kişilik iş kadrosu için yaklaşık 5 bin 500 kişinin müracaat ettiği öğrenildi.
-6 GÜNDE 5 BİN 500 İŞ BAŞVURUSU-
Kütahya'da, Garp Linyitleri İşletmesi (GLİ) ile Seyitömer Linyitleri İşletmesine (SLİ) alınacak 230 işçi için dün başvurular sona erdi, 19-26 Aralık tarihleri arasında yapılan başvurulara yaklaşık 5 bin 500 kişinin müracaat ettiği öğrenildi.
İş-Kur'un Cumhuriyet Caddesi üzerindeki hizmet binası önünde 19 Aralık Çarşamba günü başlayan başvurulara ayrıca isteyen vatandaşların internet üzerinden de başvuru yaptığı belirtildi, 19 Aralıkta başlayan başvurular dün sona erdi.
Kütahya İş-Kur Müdürlüğü ve internet üzerinde yapılan başvuruların yaklaşık 5 bin 500 kişi olduğu ifade edildi.

'PEMBE TABLOLAR ÇİZMEYE GEREK YOK'
Kütahya İş-Kur hizmet binası önünde başvuru süresi boyunca işsiz vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.
İş umuduyla sabahın erken saatlerinde iş kuyruğunda beklemeye başladıklarını ifade eden Kütahyalı işsizler; 'Görüldüğü gibi Kütahya'da işsizliğin had safhada olduğu bir kez daha ıspatlandı. Kütahya'da pembe tablolar çizmeye gerek kalmadığı da ortada, biz bu kuyruklarda spor olsun diye beklemiyoruz, işsiz ve güçsüz olduğumuz için sabahın erken saatlerinde bu kuyruklarda bekliyoruz.
Ama bizi yönentenlere göre Kütahya'da işsizlik diye bir şey yok, bu işsizliğin temeline inmek gerekiyor. Mesleksiz ve kalifyesiz eleman çokluğu kişiye bağlı mı yoksa bizim eğitim sistemimize bağlı bir durum mu? Çoluk çocuğumuzun geleceğinden de umutlu değiliz, biz 35-40 yaşına geldik hala iş arıyoruz peki çocuklarımız ne yapacak bu kötü gidişe bir dur denilmeli artık!' şeklinde konuştular.
-KPSS'DEN 60 PUAN ALMA ŞARTI KONULMUŞTU-
Kütahya'nın Tavşanlı Garp Linyitleri İşletmesi (GLİ) ile Seyitömer İşletmesine (SLİ) alınacak olan personel için 19 Aralık'ta başlayan başvurular dün sona erdi. Başvurular için kadrolar, İş-Kur'un internet sitesinde daha önce yayınlanarak, başvuracak adayların 2010 KPSS'den en az 60 puan almış olmaları gerektiği de belirtilmişti. Yapılan başvurular arasında Tavşanlı Garp Linyitleri İşletmesi ile Seyitömer İşletmesine kamu eliyle 230 daimi statüde işçi alınacağıda açıklanmıştı.
Yapılan başvurularda KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerektiğide daha önce duyrulmuştu.
Başvuru şartları arasında Kütahya'da ikamet etme şartı da yer alıyordu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com