Kütahya'da Vali'ye 'takdir', Başkan'a 'tepki'

Kütahya'da Vali'ye 'takdir', Başkan'a 'tepki'
Kütahya'da, Vali Kenan Çiftçi'nin, yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kalan Tuna Karabayram isimli sürücüyü, mahsur kaldığı bölgeden kendi makam aracıyla çekerek kurtarması takdirle karşılanırken, 6 gündür başta bir çok ana arter olmak üzere mahalleleri kar

Kütahya'da, Vali Kenan Çiftçi'nin, yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kalan Tuna Karabayram isimli sürücüyü, mahsur kaldığı bölgeden kendi makam aracıyla çekerek kurtarması takdirle karşılanırken, 6 gündür başta bir çok ana arter olmak üzere mahalleleri kardan temizlettirmediği ileri sürülen AKP'li Belediye Başkanı Mustafa İça'ya tepki yağıyor.
Edinilen bilgiye göre, Okmeydanı Mahallesi Karapelik Sokak'ta oturan Ahmet Emir isimli vatandaş, yoğun kar yağışı sonrası yolların açılmaması nedeniyle, hasta olan kayınvalidesini hastaneye gereken zamanda götüremediğini iddia etti. Emir, hastayı sırtında taşırken düşürdüğünü ifade ederek, "Şehir merkezinde bile yollar açılmadı. Bizler mağdur olduk" dedi.
Balıklı Mahallesi sakinlerinden Barış Küçükaksoy ise, "Sokaklarda ne yürüyebiliyorum, ne de arabamı çıkartabiliyorum. 6 gündür bizim sokaktan kar temizlik aracı geçmedi" diye konuştu.
Vali Kenan Çiftçi'nin yolda mahsur kalan sürücüyü, kendi makam aracına bağlayarak çekmek suretiyle kurtarması, bir çok televizyon kanalının ana haber bülteninde yer aldı. Haberlerde Vali Çiftçi, 'Örnek Vali', 'Bravo Valiye' ve 'İmdada Vali Yetişti' gibi övücü sözlerle bahsedildi. Aynı haber, internet haber siteleri ile onlarca gazetede de geniş bir şekilde yer aldı.
Belediye Başkanı Mustafa İça'nın, halkın yoğun tepkilere rağman hala sessizliğini koruması şaşkınlıkla karşılanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com