Kütahya'da ''Vizyoner Öğrenciler'' projesi

Kütahya'da ''Vizyoner Öğrenciler'' projesi
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, ''Vizyonerlik, hareket demektir. Durduğunuz her an vizyonerliğinizi kaybedersiniz'' dedi.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, ''Vizyonerlik, hareket demektir. Durduğunuz her an vizyonerliğinizi kaybedersiniz'' dedi. 
     Valilik İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürütülen ''Vizyoner Öğrenciler'' projesi kapsamında Belediye Kültür Sarayı'nda öğrencilere verdiği konferansta, öğrencilerin sorumluluk duygularının gelişmesi, vizyoner olabilmesi ve bulundukları düzeye uygun hedefler edinmesi gerektiğini bildirdi. 
     Çiftçi, öğrencilerin hem motivasyonlarının artması hem de akademik gelişimlerinin desteklenmesinin amaçlandığı proje çerçevesinde sınıfında dereceye girenlerin, ilin en önde gelenleriyle vizyon, sorumluluk ve hedef edinme bakımından görüşmesi ve onları dinlemesinin, gelişimlerine çok olumlu katkılar sağlayacağını söyledi. 
     Geleceği görebilen öğrencilerin vizyoner olabileceğini anlatan Çiftçi, şöyle konuştu: 
     ''Hedeflerinizin olması gerekiyor. Vizyonerlik ortaokuldaysanız liseyi, lisedeyseniz üniversiteyi, üniversitedeyseniz ne olacağınızı hedeflemektir. Akabinde de en son yapacağınız işi bulabilmektir. Ancak en son noktayı şimdiden, yani ilkokul ya da ortaokuldaysanız buradan hedefliyor ve buradan görebiliyorsanız, siz en iyi vizyonersinizdir. Asıl bunu yapabilmek çok önemlidir. Vizyonerlik, hareket demektir. Durduğunuz her an vizyonerliğinizi kaybedersiniz.'' 
     Konferansa, ortaokul, lise ve dengi okulların 8, 10, 11 ve 12'nci sınıflarında olup, 2011-2012 eğitim öğretim yılı sonu itibariyle dereceye giren ilk 3 öğrenciyle okul müdürlüğünce belirlenen iki öğrencinin oluşturduğu yaklaşık 500 kişilik grup katıldı. 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com