Kütahya'da Yeni Hastane Bilmecesi

Kütahya'da Yeni Hastane Bilmecesi
Kütahya'da yeni ve büyük bir hastanenin yapılacağı söylentilerinin Hükümet yetkilileri tarafından sürekli dile getirilmesi üzerine KütahyaMilletvekili Alim Işık, konunun aydınlatılması için Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan bilgi isteyerek, hastanenin yap

Kütahya'da yeni ve büyük bir hastanenin yapılacağı söylentilerinin Hükümet yetkilileri tarafından sürekli dile getirilmesi üzerine KütahyaMilletvekili Alim Işık, konunun aydınlatılması için Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan bilgi isteyerek, hastanenin yapılıp yapılmayacağı ile ilgili somut veriler istedi.
Kütahya'nın sosyo ve ekonomik göstergeler açısından bölgenin en geri kalmış illerinden birisi olduğuna dikkat çeken Işık, bu göstergeler içerisinde sağlık hizmetleriyle ilgili göstergelerin diğer illere göre oldukça geride kaldığı ve gerek il merkezinde gerekse ilçelerinde ek sağlık yatırımlarına ihtiyaç duyulduğu gerçeği kamuoyunca bilindiğini vurguladı.
Kütahya il merkezinde ihtiyaç duyulan büyük kapasiteli bir hastane binasının yapılması yönünde seçim öncesi gündeme getirilen bazı iddialar üzerine harekete geçen Alim Işık, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a şu soruları yönleterek konun aydınlatılmasını istedi:
'1.Kütahya il merkezinde vatandaşlarımıza hizmet veren Bakanlığınıza bağlı Devlet Hastanesi ve Evliya Çelebi Devlet Hastanesi yönetimlerinin birleştirilerek hizmete sokulmasına yönelik çalışmalar ne aşamadadır? 2.Sözü edilen iki hastane yönetiminin birleştirilmesine yönelik kararınızın, Kütahya kamuoyu tarafından tasvip edilmediği ve bu girişiminiz nedeniyle çok sayıda Uzman Hekimin anılan hastanelerdeki görevlerinden ayrıldıkları gerçeği bilinmekte midir? 3.2009 ve 2010 yıllarında anılan hastanelerdeki görevlerinden istifa ya da tayin nedeniyle ayrılan hekim ve diğer sağlık personeli sayısı nedir? 4.Halen Kütahya il merkezinde hizmet veren hastanelerimizde görev yapan hekim ve diğer sağlık personeli ile ihtiyaç duyulan personel sayıları nasıldır?
5.Kütahya il merkezinde hizmet veren Devlet Hastanesinin şehir merkezinde kalan kıymetli arazisinin TOKİ'ye verilerek başka bir yere yeni hastane yapılacağı yönündeki haber ve iddialar doğru mudur? 6.Doğru ise yeni hastanenin yatak kapasitesi ve özellikleri nasıldır? Söz konusu hastane projesine ilişkin çalışmalar ne aşamadadır? 7.Şehir merkezinde yıllardır hizmet veren Devlet Hastanesine ihtiyaç olduğu halde, yeni projenin Bakanlığınız kaynaklarıyla yapılması yerine, bu hastane arsasının TOKİ'ye verilerek kaynak yaratılmasının gerekçesi nedir? 8.Halen Kütahya Devlet Hastanesinin bulunduğu şehir merkezindeki arazinin ve hastane binalarının değer tespit çalışması yapılmış mıdır? Yapıldı ise söz konusu arazi ve binaların değeri nedir? 9.Kütahya il merkezinde ihtiyaç duyulan hastane binasının Bakanlığınız kaynaklarıyla yapılmasına yönelik bir çalışmanız var mıdır? Varsa çalışmanın içeriği ve uygulama takvimi nasıldır?' şeklinde sorular yönelterek Kütahya halkının bilgilendirilmesini istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com