Kütahya'daki deprem

Kütahya'daki deprem
Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki depremin, merkez üssü İnlice köyünde herhangi bir can ya da mal kaybına yol açmadığı bildirildi.

Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki depremin, merkez üssü İnlice köyünde herhangi bir can ya da mal kaybına yol açmadığı bildirildi.
Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 13.10'da, merkez üssü Simav ilçe merkezine 28 kilometre uzaklığındaki İnlice köyünde yerin 5 kilometre derinliğinde 4,8 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Deprem, Kütahya il merkezi, Hisarcık, Emet, Tavşanlı, Gediz, Şaphane ve Pazarlar ilçelerinde de hissedildi; ilk belirlemelere göre önemli hasar olmadı.
Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, ilk tespitlere göre kısa süren depremde herhangi bir can ve mal kaybının olmadığını söyledi. Depremin ardından ilçede okullarda öğrencilerle hastanede hastalar önlem amacıyla dışarı çıkarıldı.
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ise internet sitesinde, Simav'da saat 13.10'da 4,7, 13.11'de ise 4,6 büyüklüğünde depremler kaydedildiğini duyurdu.
Köy muhtarı Ali Güzel, depremle ilgili yaptığı açıklamada, 13 haneli köyün, ilçe merkezine 28 kilometre uzaklıkta olduğunu söyledi. Saat 13.10'da art arda iki deprem hissettiklerini ve panikle evlerden dışarı çıktıklarını belirten Güzel, şunları kaydetti:
"İlk ikisi kadar şiddetli olmasa da sarsıntılar devam ediyor. Saat 13.10 sıralarında büyük bir gürültüyle sarsıntı oldu. Köylülerimiz panikle evlerinden dışarı çıktı. Köyü gezdim, vatandaşlarımızla görüştüm. Binalarda çatlak ya da dökülme yok. Herhangi bir can ya da mal kaybı yaşamadan depremi atlattık."
Simav'da 19 Mayıs 2011 tarihinde de 5.9 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com