Kütahya'daki Gezi Parkı eyleminde polisten müdahale

Kütahya'daki Gezi Parkı eyleminde polisten müdahale
Kütahya’da, İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı olaylarını protesto eden gruba polis yaklaşık 5 saat sonra müdahale etti.

Kütahya’da, İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı olaylarını protesto eden gruba polis yaklaşık 5 saat sonra müdahale etti. Müdahalede 4 kız, 7 erkek öğrenci gözaltına alınırken, eylemcilerin kaldırımdan sökerek attıkları kilit taşı parçasıyla bir gazeteci ve 2 polis memuru yaralandı. 

Protestoların üçüncü gününde kentte birçok caddede yürüyüş yapan eylemciler, AKP il binasının da bulunduğu Menderes Caddesi’nde yürüyüşe geçti. Burada uzun süre sloganlar atarak yolu araç ve yaya trafiğine kapatan ve AKP il binasına yürümek isteyen protestocuları polis defalarca ikaz etti. Yaklaşık 5 saat süren uyarın ardından grubu yeniden bir araç üzerine çıkarak uyaran İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Müdürü Ali Aygün, grubun dağılmasını istedi. Aygün, aksi taktirde müdahalede bulunacaklarını söyledi. Tüm uyarılara rağmen dağılmayan ve “Polis bize gaz sık” diye sloganlar atan gruba polis müdahale etti. Kendilerine biber gazı ile müdahale edilen eylemciler, çöp konteynırlarından barikatlar kurarak, kaldırımlardan söktükleri kilit taşlarını polise attı. Atılan bir taş olayları takip eden AA Kütahya Muhabiri Hadi Şengül ve 2 polis memuruna isabet etti. Aldığı taş darbesiyle yere yığılan gazeteci Şengül ve yaralanan polis memurlarına ilk müdahaleyi polis ekipleri yaptı. Şengül ve polis memurları, olay yerinde bulunan bir ekip otosuyla ambulansa, oradan da Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Protestocular polisin müdahalesiyle ara sokaklara kaçarak dağıtılırken, 4 kız öğrenci ve 7 erkek öğrenci olmak üzere 11 kişi gözaltına alındı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com