"Kütahya'daki Zenginlikler Neden Göz Ardı Ediliyor"

"Kütahya'daki Zenginlikler Neden Göz Ardı Ediliyor"
Demokartik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı açıklamada her konuda müsait olan Kütahya'nın coğrafi konumu, tabiatı turizmi ve tarihi zenginliklerinin yanı sıra maden ve kaplıca gibi doğal zengniliklerinin çok olduğunu ancak bu zen

Demokartik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı açıklamada her konuda müsait olan Kütahya'nın coğrafi konumu, tabiatı turizmi ve tarihi zenginliklerinin yanı sıra maden ve kaplıca gibi doğal zengniliklerinin çok olduğunu ancak bu zenginliklerin göz ardı edilmesi nedeniyle Kütahya'nın hak ettiği hizmet ve yatırımları bir türlü alamadığını iddia etti.
Atilay Kütahya'ya neden yatırım yapımadığını anlayamadığını vurgulayarak, Kütahya'nın birçok konuda neden dışlanan bir il haline getirildiğini teşkilat olarak anlayamadıklarını belirtti.
İsmail Atilay Kütahya'nın yatırıma bu kadar müsait olmasına rağmen niçin yatırımların yapılmadığını dile getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
'İlimizin ulaşım yönünden nasıl dışlanabilir hale geldiğini, karayaolları ve demir yolarında hiç hesaba katılmadığını üzülerek görüyoruz. Şehir içinde ise ulaşım imkansız hale gelen bir karmaşa içinde ve otopark sorunun kördüğüm olduğuna şahit oluyoruz. Yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte çamurdan kurtulan ilimiz bu seferde toz deryası içine gömülüyor. '
Kütahya'nın tanıtılması ve kalkındırılması için hiç bir çalışmanın yapılmamasının altında yatan nedenin oy topla kaygısının olduğunu iddia eden Atilay, bu oy kaygısının Kütahya'nın gelişmesini engellediğini savundu.
Yapılan özelleştirmelerin yerine yeni yatırımların devlet tarafından yapılmamasından dolayı Kütahya'da var olan işsiz sayısına yenilerinin eklendiğini hatırlatan Atilay, yapılan özelleştirmelerin halkı yoksul bıraktığını da sözlerine ekledi.
Kütahya'nın biran önce kalkınması için vatandaş olarak gereken çalışmlara başlanılması gerekltiğini vurgulayan Atilay konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Kütahyalılar olarak çok fazla geç kalmadan planlı programlı katılımcı bir çalışma şekli yakalayarak ilimizi geliştirme yolunda emek harcamalıyız. Atanmışlar ve seçilmişler ile işbirliğimizi geliştirmeli gereksiz sürtüşme ve çekişmelerden vaz geçmeliyiz. Kalan değerlerimize sahip çıkmalı, devlet yatırımı alma konusunda ağırlığımızı hisettirmeliyiz. İlimizin göç vermesini durudurmalı, yatırımcıların ilimize gelmesi için çareler düşünmeliyiz.' şeklinde Kütahya'nın kalkınması için yapılması gereken çalışmaları sıraladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com