Kütahya'dan 2 Finalist“Bu Benim Eserim” diyecek!..

Kütahya'dan 2 Finalist“Bu Benim Eserim” diyecek!..
Ankara'da mayıs ayında düzenlenecek 'Bu Benim Eserim' proje yarışmasında Kütahya'yı temsil edecek projeler belirlendi.

Ankara'da mayıs ayında düzenlenecek 'Bu Benim Eserim' proje yarışmasında Kütahya'yı temsil edecek projeler belirlendi.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı (EARGED) tarafından bu yıl 6.'sı düzenlenen proje yarışması tamamlandı. İlköğretim 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik olarak matematik ve fen bilimleri alanında organize edilen proje çalışmasının Bursa Bölge Finalleri yapıldı. Barış Manço Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen serginin ödül törenine katıla MEB EARGED Strateji Geliştirme Şube Müdürü Bilgi Peker, yaptığı açıklamada bütün projeleri birinci kabul ettiğini belirtti.
Finallerin Ankara'da gerçekleştirileceğini ifade eden MEB EARGED Strateji Geliştirme Şube Müdürü Bilgi Peker, “Gönül ister ki tüm projelerimizi Ankara'ya davet edelim. Ancak finallere buradan seçilen 6 projemiz katılacak. Katılan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Geleceğin bilin adamlarını ortaya çıkaracak bu çalışmada özverili bir şekilde katkı sağlayan öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.' dedi.
'Bu Benim Eserim Bölge Sergisi'ne katılan tüm öğrenci ve öğretmenlere katılım belgelerinin verilmesinin ardından dereceye giren projelerin açıklanması salonda büyük heyecana yol açtı. 8 ilin katılımıyla gerçekleştirilen Bursa Bölge Sergisinde Eskişehir ve Kütahya'dan 2, Bursa ve Balıkesir'den 1'er proje finallere gitmeye hak kazandı. Bursa Bölge Sergisinde 52 proje sergilenmişti.
Fen Bilimleri alanında Eskişehir'den 'Meyveler Beklemesin' ve 'Ayak İzini Sil Doğayı Koru' isimli projeler finallere kalma başarısı gösterirken Bursa'dan 'Bulaşık Makinesinde Pastörizasyon' adlı proje ile Balıkesir'den 'Atık Tavuk Tüyünü Sunta Yaparak Değerlendirelim' isimli projeler finallere gitmeye hak kazandı. Matematik alanında ise Kütahya'dan 'Habibe Üçgeni' ile 'İrrasyonel Sayılarla Toplama' isimli projeler Ankara'da gerçekleştirilecek finallere gidiyor.
Törende konuşan Uludağ Üniversitesi TUBİTAK Bilim Kurulu Başkanı ve Bu Benim Eserim Bursa Bölge Koordinatörü Muhlis Özkan da, 'Bugün burada uzun bir süreci tamamlıyoruz. Bu çalışmanın ardından 6 projemiz Ankara'da gerçekleştirilecek finallere gidecek. Ancak bizler için ilk elemeden bu yana bu organizasyona katılan tüm öğrencilerimiz başarılı olmuştur. Tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerini kutluyorum. Öğrencilerimizin çıktıkları bu yolda cesaretle yürümeye devam etmelerini arzu ediyorum.' dedi.
Çağımızın bilgi çağı olduğuna vurgu yapan Bursa Vali Yardımcısı Selman Yenigün ise “Günümüzde bilgiye ve bilginin artırılmasına ihtiyaç var. Burada önemli olan bilginin hayata geçirilmesi ve insanlığın yararına sunulmasıdır. Bu çalışma takdire şayandır. Çalışarak üreten ve eserlerini ortaya koyan öğrencilerimizi ve onlara destek olan öğretmenlerimizi gönülden kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com