"Kütahya'dan en yüksek oyu alan AKP, buraya hizmetin en azını veriyor"

"Kütahya'dan en yüksek oyu alan AKP, buraya hizmetin en azını veriyor"
20 Mart Cumartesi günü Gediz'de yapılan genişletilmiş Kütahya İl Divan toplantısına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Deniz Bölükbaşı, Hatay Milletvekili Süleyman Turan Çirkin ve Kütahya Milletvekili Alim Işık dün MHP Kütahya İl Teşkilatları

20 Mart Cumartesi günü Gediz'de yapılan genişletilmiş Kütahya İl Divan toplantısına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Deniz Bölükbaşı, Hatay Milletvekili Süleyman Turan Çirkin ve Kütahya Milletvekili Alim Işık dün MHP Kütahya İl Teşkilatları'nın verdikleri kahvaltı yemeğine katılarak, Kütahya ve Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bölükbaşı 'Türkiye inşallah AKP'den kurtulacaktır'dedi.
'OYLARIN EN FAZLASINI ALDI AMA HİZMETTİN EN AZINI VERİYOR'
Kütahya'da yapılan basın toplantısına MHP Kütahya il ve ilçe teşkilatlarının yöneticileri tam kadro katıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı A.Deniz Bölükbaşı AKP'nin Kütahya'da çok yüksek oranda oy aldığına vurgu yaparak, AKP'nin aldığı bu kadar yüksek oy karşılığında Kütahya'ya yatırm yapmak yerine Kütahya'nın güzide kamu kurumlarını sattığını söyledi. Devletin elinde olan kamu kurumlarının AKP tarafından oldu bittiye getirilerek satıldığını belirten Bölükbaşı, Kütahya halkının bu satışa dur demeleri gerektiğini belirtti. AKP'ye çok büyük destek veren Kütahya'nın her yönüyle bir çöküş süreci yaşadığını savunan Bölükbaşı, aynı zamanda Kütahya'daki işsizik nedeniyle Kütahya nüfusunun göç vermeye başladığını belirterek, ' Kütahya işsizlik çözülsün millet refaha kavuşsun diye AKP'ye çok büyük destek verdiler ama AKP tam tersinini yaparak tabiri caizse Kütahya halkını ters köşeye yatırarak işsizliğe ve yoksulluğa mahkum ettirmiştir' dedi.

'KÜTAHYA'NIN ÇOK ÖNEMLİ DEĞERLERİ PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR'
MHP Genel Başkan Yardımcısı A.Deniz Bölükbaşı AKP'nin özelleştirme adı altında Kütahya'nın çok önemli değerlerinin peşkeş çekildiğini dile getirerek, en çok dikkat çeken yerlerin ise Kütahya Şeker Fabrikası, Eti Gümüş, Azot ve Bor tesislerinin olduğunu belirtti. Bölükbaşı Kütahya'nın can damarları olan bu alanların satılmasıyla Kütahya'da işsizliğin arttığına da dikkat çektti. Bu tesislerin arsaları için alındığını iddia eden Bölükbaşı, tesis sahiplerinin yakında üretimi durdurmalarının Kütahya halkı için sürpriz olmaması gerektiğini savundu. Özelleştirilen bu devlet kurumlarının durması halinde Türkiye'nin ve Kütahya'nın nasıl bir kaosa gireceğinin de herkes tarafından bilinmesi gerektiğini vurguladı. Kütahya Şeker Fabrikası'nın durumunun çok hassas bir durum olduğunu vurgulayan Bölükbaşı MHP olarak bu işin peşini bırakmayacaklarını belirterek, gereken durum takibinin MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık tarafından yapıldığını söyledi.
Özelleştirme adı altında satılan tesislerin tekrar Kütahya'ya kazandırılması için gereken hukuki süreçleri başlatıklarını söyleyen Bölükbaşı, bu değerlere Kütahya halkınında sahip çıkmalarını istedi.

'TIP FAKÜLTESİNE NEDEN KADRO VEİLMİYOR'
Kütahyalılar'ın Tıp Fakültesi konusuna tepkisiz kalmamaları gerektiğini belirten Bölükbaşı, DPÜ Tıp Fakültesinin kadro hakkının AKP tarafından bilerek verilmediğini söyledi. AKP'nin Tıp Fakültesi'ni seçim malzemesi olarak kullanacağını belirten Bölükbaşı ,Kütahya halkının bu tür oyunlara mahal vermemeleri gerektiğini sözlerine ekledi. 860 adet kadronun DPÜ Tıp Fakültesi'ne tahsis edildiğini, 2 yıla yakın bir sürenin geçmesine rağmen bu kadroların hiçbirinin verilmediği için hastanenin kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını belirten Bölükbaşı konuşmasına şöyle devam etti:
'AKP önümüzdeki yıl yapılacak rektör seçimlerini beklemektedir. Kütahyalıların buna karşı tepkisiz kalması ise AKP'nin işine geliyor. Kütahya her alanda kan kaybediyor. Nüfus azaldığı için milletvekili sayısı da azaldı. Kütahya'nın 61 Beldesinden 48 tanesi köy olmuş. İstihdam alanı giderek daralmakta bu durumda Sayın Başbakan ben ne yaparsam yapayım Kütahya bana oy verecektir düşüncesine sahip olması ise Kütahya'yı iyice yoksulluğa sürüklemektedir.'
Türkiye gündemine değinen Bölükbaşı, AKP'nin giderek Türk halkını işsizliğe ve yoksulluğa doğru sürüklediğini belirterek, millet olarak AKP'ye dur diyeceklerini söyledi. Ekonomi alanında Türkiye'nin giderek bir çıkmaza sürüklendiğini ifade eden Bölükbaşı gündemin değiştirilmesi için Anayasa değişikliğinin AKP tarafından gündeme getirildiğini söyledi.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com