Kütahyalı 30 STK'dan EVET!

Kütahyalı 30 STK'dan EVET!
Kütahya'da, 30 sivil toplum kuruluşu (STK)12 Eylül'de yapılacak olan referanduma 'evet' oyu kullanacaklarını açıkladılar. STK'lar Türkiye'de demokrasinin gelişmesi ve yerleşmesi için referanduma evet oyu kullancaklarını dile getirdiler.

Kütahya'da, 30 sivil toplum kuruluşu (STK)12 Eylül'de yapılacak olan referanduma 'evet' oyu kullanacaklarını açıkladılar. STK'lar Türkiye'de demokrasinin gelişmesi ve yerleşmesi için referanduma evet oyu kullancaklarını dile getirdiler.
Kütahya Demokrasi Platformu adına basın açıklaması yapan Memur Sen İl Temsilcisi Kamil Uçan, daha özgür bir Türkiye için herkesin pakete 'evet' demesi gerektiğini açıkladı.
Memur Sen İl Temsilcisi Kamil Uçan Anayasa değişikliği ile halkın tüm kesiminin kazanacağını savunarak konuşmasnı şöyle sürdürdü:
'12 Eylül referandumunun 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' sözünü hazmedemeyenlerle milletin hesaplaşma gününüdür. Referandum ile yapılacak olan anayasa değişikliğinin gerçekleşmesi ile demokratik hayata adım atılacaktır. Mevcut anayasamız, Türkiye'nin ilerleme hızına ve değişen dünyanın gelişmelerine ayak uyduramadığı gibi, gündemin ruhunu yakalamaktan uzak kalmaktadır. Yaşanan sıkıntıların giderilmesi, daha modern ve yaşanır bir sistemi halkımız hak etmektedir. İlimizdeki 30 sivil toplum kuruluşu ile Kütahya Demokrasi Platformu olarak 'evet' diyeceğiz. Biz bu ülkenin vatandaşıyız. Özgürlükleri önemsiyoruz. Darbecilerin kirlettiği 12 Eylül'ü, 12 Eylül 2010 günü millet iradesi ile temizleneceğine inanıyoruz. Sivil bir anayasa için güzel bir başlangıç olmasını ümit ediyoruz. Bu referandum bir ülke meselesidir. Siyasi düşüncelerle değerlendirilmemelidir. 12 Eylül referandumunda anayasa değişiklik paketi için 'evet' demeye davet ediyoruz'
Ülkenin yapısal sorunlarının en başında darbe ürünü olan anti demokratik 1982 Anayasası bulunduğunu kaydeden Kamil Uçan şöyle devam etti:
'Türkiye, tarihinden ve coğrafyasından kaynaklanan değerinin farkına varıyor, vizyon geliştiriyor, sorunlarıyla yüzleşiyor, kabuğunu kırmaya çalışıyor. Ülkemiz için her geçen gün yeni fırsatlar doğuyor. Ama bir yandan da ayağımıza dolaşan yapısal engeller var. Bu yapısal sorunların en başında darbe ürünü olan anti demokratik 1982 Anayasası bulunmaktadır. Biz Kütahya Demokrasi Platformu olarak her hangi bir siyasi partinin yandaşlığı için değil anayasanın değişmesi için evet diyoruz. Maalesef ülkemizdeki siyasi partilerin halkımız için çok önemli bu referandum sürecinde sanki genel seçimler yapılıyormuş gibi halkı yanıltmaya çalışmalarını da kınıyoruz. 1960'da darbe yaparak başbakan asan zihniyetin hazırladığı 61 Anayasasına ve 1980'de darbe yaparak 'bir sağdan bir soldan diyerek' binlerce vatan evladını darağacına gönderen zihniyetin hazırladığı Anayasaları hepten reddediyoruz.' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com