Kütahyalı gazeteciler Gediz'de bir araya geldi

Kütahyalı gazeteciler Gediz'de bir araya geldi
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti'ne bağlı gazeteciler Gediz İlçesi'nde bir araya geldiler.

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti'ne bağlı gazeteciler Gediz İlçesi'nde bir araya geldiler.

Yeni dönemde 2. toplantısını Gediz İlçesi'nde gerçekleştiren İhsan Tunçoğlu Başkanlığındaki Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri ve bölge gazetecileri saat 12.00'de Belediye Hizmet Binasına geldiler.
Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Serdar Erkan tarafından karşılanan gazeteciler Başkanlık makamında mesleğin sorunlarını tartıştılar. Burada Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı tarafından Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu'na teşekkür plaketi verildi ve Gediz Tarhanası hediye edildi.
Daha sonra Öğretmenevine geçen gazetecilere Belediye Başkanlığı tarafından meşhur Gediz Güveci mönülü yemek verildi.
Yemekte bir konuşma yapan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamayan Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu'na acil şifalar dileyerek bir çiçek ve geçmiş olsun dileklerini gönderdi.
Konuşmasında, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu'nun, her önemli gününde gazetecileri hatırlama inceliğini göstermeyi asla unutmayan ender kişilerden biri olduğunu dile getiren Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Tunçoğlu, 'Mesleğimizin zorluğunu ve önemini anlayan, bizlere sevgi saygı besleyen böyle nazik yöneticileri gördükçe büyük onur duyuyoruz. Başta Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Serdar Erkan'a basın çalışanlarına gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum' dedi.
Konuşmanın ardından 51 yıldan beri aralıksız yayın hayatına devam eden Gediz Gazetesi Matbaası ziyaret edildi. 77 yaşında halen gazeteciliğe devam eden Gediz Gazetesi kurucusu ve başyazarı Hüseyin Akkaşoğlu, kendisini ziyaret eden Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Tunçoğlu ile genç gazeteci meslektaşlarını sevgi ve saygıyla karşıladı.
Gediz Gazetesi kurucusu ve başyazarı Hüseyin Akkaşoğlu ile meslek üzerine sohbet eden Cemiyet Başkanı İhsan Tunçoğlu, 'Uzun yıllardan beri çok ağır ve zor şartlarda başladığı gazetecilik mesleğini usanmadan, bıkmadan halen ilk günkü gibi devam eden Sayın Hüseyin Akkaşoğlu ülkemiz ve ilimizin duayen gazetecilerden birisidir. Bir gazeteyi kurup, kesintiye uğratmadan 51 yıl devam ettirmek öyle kolay bir iş değildir. Kendisinden öğreneceğimiz çok şey var. Genç meslektaşlarım, mesleğin onur ve gurur kaynağı olan az sayıdaki bu basın çınarlarından istifade etmelidir' dedi.
Burada tüm gazetecilere pasta ve gazoz ikram edildikten sonra Cemiyet Başkanı İhsan Tunçoğlu tarafından Gediz Gazetesi sahibi Hüseyin Akkaşoğlu'na meslekteki 51. yılı onuruna Kütahya Gazeteciler Cemiyeti rozeti takıldı ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com