“Kütahyalı İş Adamlarından Proje Bekliyoruz”

“Kütahyalı İş Adamlarından Proje Bekliyoruz”
Türk-Arap ilişkilerini sıcak tutarak iki ülke arasında iş potansiyeli oluşturmayı hedefleyerek geçtiğimiz yıl Kütahya ve İlçelerini Arap medyası aracılığıyla Arap dünyasına tanıtan Türk Arap Bilim Kültür ve Sanat Derneği (TASCA) şimdi de Suudi Arabistan

Türk-Arap ilişkilerini sıcak tutarak iki ülke arasında iş potansiyeli oluşturmayı hedefleyerek geçtiğimiz yıl Kütahya ve İlçelerini Arap medyası aracılığıyla Arap dünyasına tanıtan Türk Arap Bilim Kültür ve Sanat Derneği (TASCA) şimdi de Suudi Arabistan Yatırım Ajansı Genel Müdürü Dr. Muhammed Mufarrah ile birlikte AKP İl Başkanını ve İl Teşkilatını ziyaret ederek, Kütahyalı iş adamlarından proje beklediklerini özellikle vurguladılar.
Ziyarette iki ülke arasındaki sıcak ilişkilerin son dönemlerde arttığı konuşulurken yapılacak ticaret ve yatırımlar için Arap dünyasının Kütahyalı yatırımcılardan proje beklediği kaydedildi.
Türk - Arap Bilim Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Dr. Muhhamed Adil, Suudi Arabistan Yatırım Ajansı Genel Müdürü Dr. Muhammed Mufarrah, Tavşanlı Ticaret Odasından bazı yetkililer, Sivaslı bazı işadamları AKP Kütahya İş Başkanı Kamil Saraçoğlu'nu parti binasında ziyaret ettiler. Çeşitli konuların konuşulduğu ziyarette Kütahya'nın Arap dünyasınca geçtiğimiz yıl Arap basınında yer almasıyla birlikte tanınmaya başladığı belirtildi. İki ülkeyi birbirine tanıtarak ticari ilişkilerinin gelişiminde katkı sağlama çalışmalarını hızla devam ettirdiklerini bildiren TASCA Başkanı Muhammed Adil; “Geçtiğimiz yıl Kütahya ve ilçelerine düzenlemiş olduğumuz ziyaretle birlikte Kütahya, geziye katılan Arap basın mensupları vasıtasıyla Arap dünyasında önemli denecek derecede tanınmaya başladı. Bu tanıtım ile birlikte bizler Kütahya'dan projeler bekledik. Çeşitli iş alanlarında yapılacak çalışmalar bekledik. Ancak bunlar ne yazık ki gerçekleşmedi. Arap dünyasını Kütahya'ya davet etmek ve burayı daha iyi tanıtmak için yeteri ilgi maalesef gösterilmedi. Biz şimdi bunun daha aktif hale gelmesi için çabalıyoruz. Kütahya'da çeşitli kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulunarak tanıtım atağının hızlanması gerektiğini anlatıyoruz” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti öncelikle ifade eden AKP İl Başkanı Kamil Saraçoğlu ilin tanıtımı, gelişimi ve ekonomik anlamda atılımını her zaman desteklediklerini, bundan sonra da bu anlamda üzerine düşecekleri seve seve yapacaklarını söyledi.
Ziyaret heyetinden olan Suudi Arabistan Yatırım Ajansı Genel Müdürü Dr. Muhammed Mufarrah, Yatırım Ajansı olarak kendilerine irtibata geçilmesi halinde Kütahya ile ekonomik ilişkilerin çok iyi derecede gelişebileceğini belirtti.
Türk - Arap Bilim Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Dr. Muhhamed Adil, Suudi Arabistan Yatırım Ajansı Genel Müdürü Dr. Muhammed Mufarrah ve beraberinde heyetin AKP ziyaretinde AKP İl Başkanı Kamil Saraçoğlu'nun yanı sıra İl Başkan Yardımcıları Mustafa Yenipazar, Erhan Hisar, Merkez İlçe Başkanı Abdullah Atasever ve bazı partililer de hazır bulundular.
AKP İl Başkanını ve il teşkilatını ziyaret eden heyet daha sonra Kuzey Ege Kalkınma Ajansına ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasına da ziyaretlerde bulunarak, bilgi alışverişinde bulundular.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com