Kütahyalı Meclis Üyeleri Sinop'ta

Kütahyalı Meclis Üyeleri Sinop'ta
Kütahya İl Genel Meclisi üyeleri Sinop'ta mevkidaşlarını ziyaret etti.

Kütahya İl Genel Meclisi üyeleri Sinop'ta mevkidaşlarını ziyaret etti. Karadeniz'de tekne turu da yapan Kütahyalı meclis üyeleri kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.
Sinop İl Genel Meclisi ve İl Özel İdare çalışmalarını yakından incelemek üzere Sinop'a gelen Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş ve 14 meclisi üyesini, Sinop İl Genel Meclisi Başkanı Uğur Giresun ile Sinoplu meclis üyeleri karşıladı.
Sinop İl Genel Meclisi binasında bir araya gelen her iki ilin meclis üyeleri meclis çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Daha sonra her iki ilin meclis üyeleri tekneyle denize açılarak, Sinop açıklarında yemek yedi. Tekne turunda misafir meclis üyelerini Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz'de eşlik etti.
Kütahyalı meclis üyelerini Sinop'ta ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Vali Dr. Ahmet Cengiz, meclisler arasında bilgi paylaşımının hizmet noktasında önemli olduğunu söyledi. Vali Cengiz, 'Şu anda Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı ve üyelerini misafir ediyoruz. Arkadaşlarımızı burada ağırlamaktan mutluluk ve onur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. İki vilayetimizin il genel meclisi arasındaki ilişkileri geliştirmek, bilgi alışverişinde bulunmak, tecrübe paylaşımında bulunmak için bu ziyaretler yapılıyor. Arkadaşlarımız farklı vilayetleri gezmişler. İleriki dönemlerde Sinop olarak da il genel meclisi üyelerimiz bilgi paylaşımı yapmak üzere değişik vilayetleri ziyaret edecek ve görüşmelerde bulunacaklar. Sinop hangi noktada, başka vilayetlerle bu durumu kıyaslama şansı bulacaklar' dedi.
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş da sürdürdükleri Karadeniz gezisi hakkında bilgi verdi. Durmuş, 'Bu yıl meclis toplantılarımızın birinde arkadaşlarımızla ülke genelindeki il genel meclisleriyle bilgi paylaşımında bulunmayı öngördük. Bu kararı verdikten sonra Doğu ve orta Karadeniz'deki illerimizi ziyaret edelim dedik. Sinop bu bağlamda sekizinci ilimiz oldu. Gezimize Çorum'dan başladık. Ardından Amasya, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize illerini ziyaret ettik. Sayın valilerimiz ve il genel meclisi üyeleriyle birlikte bilgi paylaşımında bulunduk. yeni bilgilerle donandık. Kastamonu ve Bolu'nun ardından da Kütahya'ya döneceğiz' diye konuştu.
Sinop İl Genel Meclisi Başkanı Uğur Giresun'da yaptığı değerlendirmede, meclis üyeleri adına ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Giresun, bu tür gezi ve ziyaretlerin illerin kaynaşması açısından da önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com