“Kütahya'nın da milletvekili olmaktan memnunum”

“Kütahya'nın da milletvekili olmaktan memnunum”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Kütahya'da CHP'li belediye sayısını artırmayı ve 2 tane milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi. Güler, “Biz önümüzde yerel seçimlerde daha fazla belediye isti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Kütahya'da CHP'li belediye sayısını artırmayı ve 2 tane milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi. Güler, “Biz önümüzde yerel seçimlerde daha fazla belediye istiyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve CHP Kadın Kolları Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Ayla Eğit Kütahya'ya gelerek partililerle bir araya geldi.
CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, CHP'den milletvekili olmayan Kütahya'nın milletvekilliği görevini üstlendiğini anımsattı. Güler bu görevi memnuniyetle kabul ettiğini ve CHP'nin Kütahya'da çıtasını yükseltmek için yoğun bir çalışma sürecine girdiklerini bildirdi.
CHP Kütahya İl Başkanı düzenlenen toplantıda bir açılış konuşması yaptı. İl Başkanı Mehmet Akif Gün, Kütahya'da seçim sürecinden bu yana partililerle bir araya gelemediklerini, toplantı vesilesi ile bir araya gelerek CHP'nin yaptığı veya yapamadığı çalışmaları değerlendireceklerini söyledi.

'KÜTAHYA'NIN DA MİLLETVEKİLİ OLMAKTAN MEMNUNUM'
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantıda CHP'nin Kütahya Milletvekilliği görevini de üstlenen CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, toplantı içeriği ile ilgili bilgi verdi. Milletvekili Güler, “Bugün burada bulunmamızın amacı geleceğe yönelik çalışmaları konuşmak olacak. Birinci hedefimiz yerel yönetim seçimleridir. Kütahya'da çok belediye var ancak maalesef bizim sadece 5 belediyemiz var. Ve ne yazık ki hiç milletvekilimiz yok. Üstelik 34 yıldan bu yanadır milletvekilimiz yok. İkinci hedefimiz de gelecek genel seçimlerde 2 milletvekili çıkarmak. Ben İzmir Milletvekili olarak seçildim ama aynı zamanda Kütahya'nın da milletvekiliyim. CHP'nin 33 ilde milletvekili yok. Milletvekili olmayan iller için olan illerden gönüllü milletvekilleri olarak oraların da milletvekilliği görevini üstlendik. Ben Kütahya'yı tercih ettim ve bundan büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

'BİZ DAHA ÇOK BELEDİYE İSTİYORUZ'
Kütahya'da bulunan CHP'li belediye sayısını artırmayı hedeflediklerini yineleyen CHP İzmir Milletvekili Güler, “CHP olarak 2 buçuk yıl sonra yapılacak olan yerel seçimlerde 5 olan belediye sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Daha çok belediye istiyoruz. Kütahya'da bulunan CHP'li belediyelerimizi diğer illerde bulunan belediyelerle kardeş şehir protokolleri imzalayarak çalışmalara gayret getireceğiz. CHP belediyeciliğinin farklılığını önümüzdeki 2 buçuk yıl sonra göstereceğiz. Hedefleri boşuna koymuyoruz. Bunun gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
CHP İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve CHP Kadın Kolları Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Ayla Eğit'in yanı sıra İl Başkanlığı Yöneticileri, Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, partililer katıldı.
Toplantı milletvekilleri ve partililerin çalışmalar hakkındaki görüş alışverişleri ile devam etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com