“Kütahya'nın değerleri iyi anlatılmalı”

“Kütahya'nın değerleri iyi anlatılmalı”
“Kütahya Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Çalıştayı” dün KÜTSO'da gerçekleştirildi. ZEKA Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, Kütahya'nın kalkınması ve gelişmesi, yabancı yatırmcıların kente gelmesi için Kütahya'nın, Kütahyalı yöneticiler tarafın

“Kütahya Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Çalıştayı” dün KÜTSO'da gerçekleştirildi. ZEKA Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, Kütahya'nın kalkınması ve gelişmesi, yabancı yatırmcıların kente gelmesi için Kütahya'nın, Kütahyalı yöneticiler tarafından çok iyi bir şekilde anlatılaması gerektiğini belirterek, yatırımcının Kütahya'ya gelmesi için Kütahya'nın değerlerinin iyi anlatılması gerektiğine dikkat çekti.
“KÜTAHYA'NIN DEĞERLERİ YATIRIMCIYA ÇOK İYİ ANLATILAMALI”
“Kütahya Çalıştayı” dün 15:00'da Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) toplantı salonunda Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Genel Sekreteri Yılmaz Özmen'nin sunumuyla başladı.
Kütahya'nın madencilik, seramik, gıda, elektrik-elektronik, tekstil, deri, otomotiv, mermer, tarım ve jeotermal sektörleri başta olmak üzere pek çok sektörde önemli potansiyeller barındırdığını ifade eden Özmen; “Önemli olan bu sektörleri en iyi kanllara yabancı yatırımcıya anlatabilmektir. Kütahya'nın kanaat önderleri, yöneticileri ve idarecileri yabancı yatırımcıyı sıkmadan ve yatırmcının anlayabileceği şekilde Kütahya'nın değerlerini anlatırsa yatırımcıda o kadar çabuk Kütahya'ya yatırım yapmak isteyecektir” dedi.
“YATIRIMLARIN GELEMESİ MİSYONU ÇERÇEVESİNDE YOĞUNLAŞMALIYIZ”
Zafer Kalkınma Ajansı, TR33 Bölgesi olarak nitelendirilen; Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa, Uşak illerinin ekonomik potansiyellerinin gerçekleştirilmesi amacıyla, bölgeye nitelikli ve teknoloji odaklı yabancı ve yerli yatırımların çekilmesi misyonu çerçevesinde, bu dört ilde bir dizi “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Çalıştayları” düzenlediklerini belirten Özmen, Kütahya'ya yabancı yatırımcının gelebilmesi için bu tür çalıştayları düzenlemelerinin gerekli olduğunu kaydetti.
Özmen, Zafer Kalkınma Ajansı'nın (ZEKA) hazırlamış olduğu Yatırım Destek ve Tanıtım Strateji Belgesindeki amaç ve stratejilerin hayata geçirilmesi noktasında izlenecek yolları, bölge aktörleriyle birlikte değerlendirdiklarini belirtti.

“3'ÜNCÜ TEŞVİK BÖLGESİNDEKİ AVANTAJIMIZI DEĞERLENDİRMELİYİZ”
Kütahya'nın ayrıca lojistik konumunun, 3'üncü teşvik bölgesinde yer alması gibi avantajları ile yatırım için ideal ortamlar sunduğunu dile getiren Özmen, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Stratejik ve kaliteli yatırımların bölgede gerçekleşmesi ile bölgede ar-ge ve inovasyon kapasitesinin ve katma-değeri yüksek ürünlerinin payının kolaylıkla artırarak yatırmcının Kütahya'ya gelmesini sağlamalıyız. Bu çerçevede düzenlediğimiz bu seminerlere, mülki amirler ve belediye yetkilileri de dahil olmak üzere, özel sektör ve OSB temsilcilerini davet ettikki eksikliklerimizi beraber çözerek Kütahya'nın önünü açacağız. Uzman personelinizn yatırım ortamı ile ilgili tespit ve analizlerini ortaya konarak, katılımcılarımızla birlikte yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik tedbir ve politikaları ele alıyoruz ve ele almaya devam edeceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
“Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Çalıştayı”na Kütahya Vali Yardımcısı Metin Selçuk, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, KÜTSO Meclis Başkanı Nihat Delen, oda başkanları, iş adamları ve daire müdürleri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com