“Kütahya'nın dört bir köşesini şantiye alanına dönüştüreceğiz”

“Kütahya'nın dört bir köşesini şantiye alanına dönüştüreceğiz”
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, bu yıl Kütahya'nın dört bir köşesini şantiye alanına dönüştürerek kırsal kalkınma hızını artıracaklarını böylece köylere gereken hizmetleri götürebilmek için daha üst düzeyede çalışma ortama yakalayacaklarını

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, bu yıl Kütahya'nın dört bir köşesini şantiye alanına dönüştürerek kırsal kalkınma hızını artıracaklarını böylece köylere gereken hizmetleri götürebilmek için daha üst düzeyede çalışma ortama yakalayacaklarını söyledi.
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, makamında düzenlediği basın toplantısında, Meclisin 1- 5 Mart tarihleri arasında düzenlenen toplantılarında 22 gündem maddesi, İl Özel İdaresi teklifleri ve üyelerin 13 önergesini görüşerek karara bağladıklarını söyledi.
Meclisin iki yıllık görev süresi dolduğu için gelecek ay görev dağılımını yeniden yapacaklarını belirten Nazlı, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında gönderilen 8 milyon 900 bin TL ödeneğin ilçelere dağıtımını gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Bu ödeneğin köy yollarının asfaltlaması, kilit taşı uygulamaları ve içme suyu tesislerinin onarımları için harcanacağını dile getiren Nazlı, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Köylerimizde yaşayan insanlarımıza sağlıklı içme suyu temin etmek amacıyla tüm içme suyu depolarına klorlama cihazları alarak montajını yıl sonuna kadar tamamlamış olacağız. Bu çalışma için 400 bin TL kaynak ayırıp Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğümüze aktardık. Maliye Bakanımız tarafından ilimize gönderilen 6 milyon 700 bin TL ek ödeneği İl Özel İdaresi bütçesinde yatırıma ayırdığımız kaynaklara ilave ederek daha fazla yatırım yapma imkanına kavuştuk. Çevre ve Orman Bakanımız tarafından verilen talimatla DSİ Genel Müdürlüğünden aldığımız 8 milyon TL kredi ile 16 yer altı sulama tesisinin bir yıl içerisinde yağmurlama damlama sistemine dönüşümünü gerçekleştireceğiz. 2011 yılında sulama için ayırdığımız kaynaklara geçtiğimiz yıldan artan 1 milyon TL ödeneği de ilave ederek geçen yıldan kalan 5 proje ve 2011 yılı yatırım programına aldığımız 18 projeyi bu yıl tamamlayacağız.''
Şükrü Nazlı, kentin dört bir köşesini şantiye alanına dönüştürerek kırsal kalkınma hızını artıracaklarını belirterek, şöyle dedi:
''Bir yandan köylerimizi yaşanabilir mekanlar haline getirirken bir yandan üreticilerimizin ürün ve gelir artışına katlı sağlayacağız. Tarıma ayırdığımız kaynaklarla tüm ilçelerimizde örnek bahçeler kuracağız. Görsel olarak aynı zamanda bir eğitim çalışması olarak değerlendirebileceğimiz bu projemizle kiraz, erik, elma, ceviz bahçeleri yanı sıra patates ve nohut üretimine katkı sağlayacağız.''
Nazlı, Meclisin nisan ayı toplantılarının 4 Nisanda başlayacağını sözlerine ekledi.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com