Kütahya'nın el sanatları tanıtıldı

Kütahya'nın el sanatları tanıtıldı
Kütahya'ya özgü el sanatlarının, İstanbul'da düzenlenen ALUEXPO 2011 Fuarı'nda tanıtıldığı bildirildi.

Kütahya'ya özgü el sanatlarının, İstanbul'da düzenlenen ALUEXPO 2011 Fuarı'nda tanıtıldığı bildirildi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Mühendislik Fakültesi Seramik Bölüm Başkanı Prof. Dr. İskender Işık, yaptığı yazılı açıklamada, fuarda Kütahya'nın el sanatlarının yanı sıra üniversiteyi tanıttıklarını belirtti.
ALUEXPO 2011 Fuarının, dünyanın en iyi üç alüminyum fuarından biri olduğunu ifade eden Prof. Dr. Işık, şunları kaydetti:
''Yaklaşık 10 bin ziyaretçi alan İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuar, 4 gün sürdü. 294 katılımcı firma burada ürünlerini sergiledi. Üniversitemizin açtığı tanıtım standında, Kütahya'ya ait çini ve diğer el sanatları ile birlikte üniversitemiz ve bölümlerimizin tanıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca Kütahya'nın tarihi, kültürel, turistik ve termal değerleriyle anlatıldığı broşür, CD, Kütahya haritası ile DPÜ Merkez Yerleşke giriş kapısının sembolize edildiği anahtarlık, üniversiteyi tanıtıcı şapka ve tanıtım broşürleri ile kalem gibi hediyeler verilerek, yaklaşık 2 bin tanıtım malzemesi ziyaretçilere dağıtıldı. Standımızda bulunan gerek bilimsel gerekse sanatsal örnekler, ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. Fuara katılan şirketler ile akademik ve sosyal ilişkiler için imkanlar araştırıldı. Üniversite öğrencilerimiz için ülkemizin ileri gelen firmaları ile görüşülerek iş ve staj araştırmaları yapıldı. Ayrıca bazı firmalar ile üniversite-sanayi proje işbirliğine yönelik temaslarda bulunuldu.''
Prof. Dr. Işık, Eskişehir'de, kısa adı SERES'11 olan 2. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresine katılan DPÜ'den öğretim elemanlarının 11 bildiri sunduğunu duyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com