Kütahya'nın ''ilk ve tek kadın kaymakamı'' Ağrı'ya atandı

Kütahya'nın ''ilk ve tek kadın kaymakamı'' Ağrı'ya atandı
Kütahya'nın ilk ve tek kadın kaymakamı Zerrin Çay Beşikci, Ağrı'nın Hamur ilçesi Kaymakamlığına atandı.

Kütahya'nın ilk ve tek kadın kaymakamı Zerrin Çay Beşikci, Ağrı'nın Hamur ilçesi Kaymakamlığına atandı.
Şaphane'deki görevine başlamasının ardından ilk günlerde dağ köylerini ziyaret eden ve bazı vatandaşların dil sürçmesi sonucu ''Kaymakam Bey Hanım'' diye hitap ettiği Beşikci, kış mevsiminde okulların kalorifer kazanlarını habersiz denetlemesi, küçük çocukların eğitime kazandırılması, kız çocuklarının eğitimi ve kadına yönelik çalışmalarıyla dikkati çekti. Beşikci'nin tayininin çıkması, Şaphaneli vatandaşları üzdü.
Zerrin Çay Beşikci, 1980 yılında Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde doğdu. İlkokulu Seydişehir Merkez İlkokulunda (Konya), ortaokulu ise Seydişehir Mahmut Esad Ortaokulunda bitirdi. İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde başladığı lise öğrenimini, Samsun Namık Kemal Lisesinde tamamladı.
1998'de Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü burslu olarak kazanan ve 2003'te birincilikle mezun olan Beşikci, 2005'te Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, 9 Ağustos 2006'da Aydın Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı.
Denizli'de teftiş stajını, Aydın'da il merkez stajını, Kazan'da (Ankara) kaymakam refikliği stajını yapan Beşikci, 13 Kasım 2006-19 Mart 2007 tarihleri arasında Karacasu (Aydın) Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.
Ankara'da 4 ay süren dil kursunun ardından İngiltere'ye yüksek lisans yapmak için gönderilen Beşikci, Southampton Üniversitesinde Vatandaşlık ve Demokrasi alanında başladığı yüksek lisans öğrenimini başarıyla bitirdi.
Zerrin Çay Beşikci, Ağrı'nın Hamur ilçesinde, Şaphane'nin komşusu Pazarlar ilçesinin Kaymakamı eşi Murat Beşikci ise Hamur'a komşu Tutak ilçesinde Kaymakamlık yapacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com