Kütahya'nın Muhteşem Kurtuluşu

Kütahya'nın Muhteşem Kurtuluşu
Kütahya'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 88. yıl dönümü, Zafer Meydanı'nında coşkulu törenlerle kutlanırken, akşam saatlerinde ise Kütahya Valiliği önünde halk konseri verilidi. Konser, TRT Müzik kanalından canlı olarak yayınlandı.

Kütahya'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 88. yıl dönümü, Zafer Meydanı'nında coşkulu törenlerle kutlanırken, akşam saatlerinde ise Kütahya Valiliği önünde halk konseri verilidi. Konser, TRT Müzik kanalından canlı olarak yayınlandı.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Garnizon ve Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu ile Belediye Başkanı Mustafa İça, Zafer Meydanı'nda düzenlenen törende, Kütahyalıların kurtuluş gününü kutladı. Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, törende yaptığı konuşmada, 30 Ağustos Zaferi'ni, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılması ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının anahtarı diye niteledi. 30 Ağustos Zaferi'nin, kahraman Türk ordusunun cesaret ve fedakarlığının, tarih sahnesinden silinmek istenen Türk milletinin var oluş mücadelesinin en güzel örneklerinden biri olduğunu ifade eden İça, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Cumhuriyet'in temellerinin Dumlupınar ve Zafertepe'de sağlamlaştırıldığını söylediğini hatırlattı.
İça, Türk ordusunun işgal güçleri karşısında kazandığı Kurtuluş Savaşı'nın, dünya tarihinde emperyalizme karşı verilen en büyük kurtuluş mücadelesi olduğunu belirterek, bunun birçok mazlum millete örnek olduğunu kaydetti.
KÜTAHYA'NIN KURTULUŞUNU KÜTAHYALILAR KONSERLERLE KUTLADILAR
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kütahya'nın kurtuluşunun 88. Yıldönümü nedeniyle Kütahya'da gerçekleştirilen kutlama törenleri kapsamında yapılan halk konserleri izleyenleri adeta coşturdu.
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kütahya'nın kurtuluşunun 88. Yıldönümü nedeniyle Kütahya Merkez'de gerçekleştirilen kutlama törenleri kapsamında; 27 Ağustos Cuma günü Zafer Meydanın'da Kütahya Tanıtım Vakfı Zafer Haftası Konser ve Etkinliklerinde yöresel sanatçılar tarafından verilen konserde Halk Müziği, Tasavvuf Müziği, Folklor gösterilerinin yanı sıra Kütahya şairleri tarafından şiirler okunmuştu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçıları tarafından Kütahya merkez başta olmak üzere Dumlupınar, Altıntaş ve Zafertepeçalköy de 'Zafer Yolu Etkinlikleri' kapsamında verilen konserlerde ise Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu ile Yedirenk Halk Oyunları Topluluğu yer aldı.
Halka açık ve ücretsiz olan halk konserlerini, Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Sanatçıları Nilgün Kızılcı, Sıtkı Akın, Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Turgut Karadeniz, Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Hilal Yüzer, İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Sanatçıları Gülseren Aygün ve Tahsin Duru verdi.
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kütahya'nın Kurtuluşunun 88.yılı münasebetiyle 'Zafer Yolu Etkinlikleri' kapsamında 30 Ağustos Pazartesi günü saat 21.45' te Valilik Önü Zafer Meydanı'nda gerçekleştirilen konser aynı saatte TRT Müzik kanalından canlı olarak yayınlandı.
Kütahya'nın Kurtuluşu için düzenlenen halk konserleri muhteşem havai fişek gösterisi ile gece geç saatlerinde sona erdi.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com