Kütahya'nın ormanlarına yeni düzenleme

Kütahya'nın ormanlarına yeni düzenleme
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan yenileme çalışmalarının ilk aşaması tamamlandı.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan yenileme çalışmalarının ilk aşaması tamamlandı. 
Orman İdaresi ve Planlama Dairesi Başkanlığı 2014 yılı iş programına alınan Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü amenajman planları, günümüz ormancılık ilkeleri ve toplumun ihtiyaçları göz önüne alınarak, “Ekosistem Tabanlı Çok Amaçlı Fonksiyonel Planlama” ilkeleri doğrultusunda yenilenecek.

İşletme gayelerini ayırma kriter ve göstergelerine bağlı olarak, fonksiyonlar İşletme Müdürlüklerince belirlenerek, plan yenileme çalışmalarından bir yıl önce fonksiyon haritaları hazırlanacak.

Fonksiyonların belirlenerek haritaların hazırlanması konusunda eğitim verilmesi amacıyla, Orman Genel Müdürlüğü tarafından, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Simav ve Gediz Orman İşletme Müdürlüklerine Amenajman Rehberlik ve Denetim Başmühendisleri Tamer Ertürk ve Enver Elmas, Emet ve Tavşanlı Orman İşletme Müdürlüklerine Ümit Portakal ve Kenan Öztan, Kütahya ve Domaniç Orman İşletme Müdürlüklerine Hayrettin Küçük ve Tevfik Büyükgebiz görevlendirildi.

Amenajman Denetim ve Rehberlik Başmühendisleri, görevlendirildikleri Orman İşletme Müdürlüklerinde verdikleri teknik bilgilerin ardından arazide seçilen değişik noktalarda fonksiyon tespiti tatbikatları ile eğitim programını tamamladılar.

Tavşanlı, Domaniç ve Kütahya Orman İşletme Müdürlüklerinde yapılan fonksiyon eğitimlerine, Bölge Müdür Yardımcısı Halis Ömür, Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Yusuf Yenişan, Silvikültür Şube Müdürü Kemal Dikilitaş ile İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Fethi Şentürk katıldı.

Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Yusuf Yenişan, büroda ve arazide seçilen noktalarda bilgiler verdi. Yenişan, eğitimin 20 yıllık bir süre için yapılacak olan Amenajman Planlarında yönlendirici olacağını, konu hakkında gerekli çaba ve hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini belirtti.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com