Kütahya'nın Simav ilçesinde ilk göz ameliyatı

Kütahya'nın Simav ilçesinde  ilk göz ameliyatı
Kütahya Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi'nde yapılan ameliyatla ilk kez göz nakli gerçekleştirildi.

Kütahya Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi'nde yapılan ameliyatla ilk kez göz nakli gerçekleştirildi.
Baştabip Yardımcısı Dahiliye Uzmanı Dr.Şeref Seven, görme bozukluğu bulunan 55 yaşındaki Bağ-Kur emeklisi Ali Osman Kanık isimli hastanın korneasının Göz mütehassısı Op. Dr. Mehmet Acar tarafından bir buçuk saatlik bir ameliyat sonrası değiştirildiğini bildirdi.
İzmir Bozyaka Araştırma Hastanesinden temin edilen korneayı Ali Osman Kanık isimli vatandaşın sağ gözüne yerleştiren Göz Mütehassısı Op. Dr. Mehmet Acar, Simav’da bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Ameliyatın ardından 117 numaralı odaya alınan Ali Osman Kanık, “Doktoruma ve ameliyatımda emeği geçenlere teşekkür ederim. Ameliyatımın ardından bir takım şeylerin değiştiğini fark ettim. Eskisine göre şimdi çok daha iyi görebiliyorum. Doktorum bana ilerleyen günlerde daha iyi görebileceğimi söyledi. Çok mutluyum” dedi.
Ameliyat esnasında hastanın bayıltılmadığını ifade eden Op. Dr. Mehmet Acar, “Hasta bayıltılmadı. Sadece ameliyat edilecek göz uyuşturuldu ve operasyon gerçekleştirildi. Hastamızın durumu şu an için çok iyi. İlerleyen günlerde dikişleri alındığında daha net görebilecek” dedi.
Göz nakli için hastaların bundan sonra büyük şehirlere gitmesine gerek olmadığını ifade eden Baştabip Yardımcısı Doktor Şeref Seven, “Simav için ilk olan bu tür ameliyatlarımız bundan sonra devam edecek. Vatandaşlarımızdan organ bağışına destek vermelerini bekliyoruz. Organ bağışına destek verildiği takdirde bu tür ameliyatlar bizim için sorun değil. Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanemizde bu tür ameliyatları yapabiliyoruz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com