Kütahya'nın sorunu Kütahyalıya soruldu!..

Kütahya'nın sorunu Kütahyalıya soruldu!..
Devlet, Sanayi ve Üniversite işbirliği ile "Kütahya 2023 Vizyon" toplantısı Kütahya İl Merkez sunumu Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Çiftçi, Kütahya'da 1779 kişiye Kütahya'nın yöneticileri hakkında neler düşündüklerin

Devlet, Sanayi ve Üniversite işbirliği ile 'Kütahya 2023 Vizyon' toplantısı Kütahya İl Merkez sunumu Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Çiftçi, Kütahya'da 1779 kişiye Kütahya'nın yöneticileri hakkında neler düşündüklerini, Kütahya'nın sorunlarının neler olduğu ve bu sorunların çözümü konusunda yerel yöneticilerin neler yapması gerektiği gibi konuların sorulduğunu ifade etti.
'SORUNLARI AİLE ORTAMINDA ÇÖZELİM'
Kütahya 2023 vizyon toplantısının Vali Konağında yapılma sebebini aile ortamında yapalım ve aile meclisi gibi olsun diye düşündüklerini ifade eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Burada beraberce tartışalım, neler var, neler yok, neler yapabiliriz ile ilgili fikirlerimizi beraberce ortaya koyalım. Bütçemiz oranında ve ileride yapılabilecek yatırımlar oranında bunları beraberce karar verip bu yolda ilerleyelim istedik' dedi.

'KÜTAHYALI BİZİM HAKKIMIZDA NE DÜŞÜNÜYOR BU ÇOK ÖNEMLİ'
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi tarafından yapılan Kütahya İl Merkezi GZFT sunumunda öncelikle Kütahya'da Kütahyalılar kendileri ile ilgili ne düşündüğüne dair bir bilgi sundu. Halkın düşünce ve istekleri doğrultusuda sorunların temeline inerek sorunlarıu halkın isteklerine cevap verebilcek şekilde çözmek istediklerini ifade eden Vali Çiftçi, bu nedenle halka anket yöntemi uyguladıklarını kaydetti.

'1779 KİŞİYE ANKET YÖNTEMİNİ UYGULADIK'
Bu çalışmada Milletvekillerinin ayrı tutulduğunu ifade eden Vali Çiftçi sözlerine şöyle devam etti;
'Bizler, bizim pozisyonumuz nerde bunun değerlendirmesini yapacağız. 14 yaş ve 80 yaşın üzerinde 1779 kişiye bu soru soruldu. Bunları gruplandırdık ve Üniversiteden de yardım aldık. 180 öğrencimiz aynı anda farklı mahallelerde sahada çalışma yaptı. 300 yeterliydi ama 1800 civarında kişiye sorduk. Bizim hakkımızda ne düşünüyorsunuz, Kütahya'nın sorunu nedir, sizce önceliği ne olması gerekiyordu. 1 kişinin dahi farklı bir dediği varsa onu buraya yazdık.511 bayan 1187 erkek bu anket çalışmasına katıldı'

-ÇOK SAYIDA YÖNETİCİ KATILDI-
Vali Kenan Çiftçi başkanlığında yapılan toplantıya, Kütahya Milletvekili Dr. Soner Aksoy, Belediye Başkam Mustafa İça, DPÜ Rektörü Yrd. Prof Dr. Ali Torun, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafı Güral, Kütahya Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Altmkaya, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nihat Delen, Vali Yardımcısı Metin Selçuk, Özel İdare Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya, 2. OSB Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı İbrahim Yiğit, KÜSİAD Başkanı Mehmet Ceylan, Gediz OSB Başkanı Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kütahya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ali Berber, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Yılmaz Özmen, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Erdal Yıldırım, İl Sağlık Müdür Dr. Kamil Türkmen, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, KOSGEB Merkez Müdürü Ferruh Tanyel katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com