“Kütahya'nın tanıtılması için yerel medyaya büyük iş düşüyor”

“Kütahya'nın tanıtılması için yerel medyaya büyük iş düşüyor”
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'yi ziyaret etti. Vali Çiftçi, Kütahya'nın tanıtılmasında yerel medyaya büyük sorumluluk düştüğünü kaydedrek; "Kütahya'nın tanıt

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'yi ziyaret etti. Vali Çiftçi, Kütahya'nın tanıtılmasında yerel medyaya büyük sorumluluk düştüğünü kaydedrek; 'Kütahya'nın tanıtılması için yerel basınımıza büyük görevler düşüyor' dedi.

Vali Çiftçi, aynı değerde olayların ve durumların basın tarafından ön plan çıkan kısmının genelikle kamuoyunun gündeminde kaldığını belirterek, basının genelikle ilginç konuları ön plana çıkardığını söyledi.
Kütahya'nın tanıtılması ve gelişmesi için yerel medyanın Kütahya'nın olumlu yönlerine yer vermesi gerektiğini ifade eden Çiftçi, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Kütahya'nın çok önemli tarihi ve kültürel değerleri var. Yerel medyamız olumlu anlamda Kütahyamızın bu değerlerini ön plana çıkarırsa Kütahya'da o kadar Türkiye'ye tanıtılmış olur.'
Olumlu yönde işlenen konuların halka daha cazip geldiği ve akılda kalıcı olduğunu kaydeden Vali Çiftçi; 'Yarın Dünya Kadınlar günü, böyle bir günde Kütahyalıların kadınlara çok büyük önem verdiğini ve kadınlarımızın Kütahya için çok değerli olduğunu medyamız işlerse Kütahya için o kdar iyi olur çünkü olumlu düşünceler aynı zamanda insanların olumlu yönde karar vermesini sağlar' dedi.
Medyanın olumlu haberlerin yanı sıra eleştirel haber yapma hakkında da sahip olduğunu ifade eden Vali Çiftçi, yapıcı haberlerin bir şeylerin yerine oturması için daha gerekli olduğuna inandığını sözlerine ekledi.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ziyaretine; Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, Akis ve Haber Kütahya Gazeteleri sahibi Alaaddin Akkaşoğlu, Zafer ve Hisar Gazeteleri sahibi Kamil Uludağ, Ekspres Gazetesi sahibi Nadi Sarıışık ile çok sayıda ulusal ve yerel basın mensubu katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com