“Kütahya'nın üzerinde ölü toprağı var!..”

“Kütahya'nın üzerinde ölü toprağı var!..”
Kütahya Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bekir Durmuş ile Kütahya Marangozlar Odası Başkanı Muammer Sağlam, Kütahya Jandarma Taburunun Kütahya'dan taşınacak olmasıyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada, Jandarma Taburu'nun Kütahya'dan taşı

Kütahya Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bekir Durmuş ile Kütahya Marangozlar Odası Başkanı Muammer Sağlam, Kütahya Jandarma Taburunun Kütahya'dan taşınacak olmasıyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada, Jandarma Taburu'nun Kütahya'dan taşınmaması gerektiğini özellikle belirttiler.

Kütahya Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bekir Durmuş ve Kütahya Marangozlar Odası Başkanı Muammer Sağlam gazetemize verdikleri röportajda Kütahya'dan gidecek olan Jandarma taburu ile ilgili olarak görüşlerini bildirdiler. Kütahya'nın tanınması, bilinmesinin önemli olduğunu, komşu şehirlerin bu konuda Kütahya'dan ileride olduğunu ve şehrin büyümesine katkıda olabilecek olan taburun gitmesini üzüntüyle karşıladığını dile getirdiler.
Kütahya esnafı için önemli gelir kaynaklarından biri olan taburun gidecek olması sonucunda esnafın kan kaybedeceğini, daha çok gelir elde edip daha çok ileriye gitmesi gerekirken Kütahya'nın gittikçe gerilediğinin altını çizdiler. En büyük eksiklerinin kimsenin bu konuda ses çıkarmaması olduğunu söyleyen Durmuş ve Sağlam, bu tür halkın, esnafın darbe yiyeceği durunların başka bir şehirde olması halinde yürüyüşlerin, konuşmaların tepkilerin olacağını ama Kütahya halkının bunu bir türlü yapamadığını söylediler.
Yerel medyada bu konu hakkında çok fazla bir şey bulunmadığını, bu konunun üstüne medyanın de gidip gerekli yerlerin ve yetkili mercilerin üzerinde bu konu hakkında baskı kurulması gerektiğini söyledi. Bu konu hakkında STK'ların da görüşünün alınması gerekliydi diyen oda başkanları halkın da bu konu hakkında gerekli mercilerce bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi gerekliydi diye konuştular.
Şimdiye kadar bu konu hakkında ellerinden gelen çabayı tam olarak gösteremediklerini göstermiş olsalardı üzerlerine düşeni tam anlamıyla yapmış olurduk diyen başkanlar, hem siyasiler hem de halk olarak bunu yapamadıklarını söylediler. Jandarma taburunun taşınacak olmasının Kütahya açısından çok büyük bir kayıp olduğunu dile getiren başkanlar En büyük eksikliklerinin örgütlenememek olduğunu dile getirdi.
Bekir Durmuş, Jandarma taburunun gittiği yerin kendileri için bir anlam ifade etmeyeceğini çünkü tüm amaçlarının Kütahya'nın ileriye götürülmesi olduğunu dile getirdi.
Jandarma taburu yerine gelecek olanın ise tekrar böyle bir durumda yine sesiz kalınacağını bunun bir anlam ifade etmediğini söyledi.
Kütahya'ya hizmet veren Hiçbir siyasinin bu şehrin menfaatine olan bir şey için hayır diyeceğini düşünmediklerini söyleyen oda başkanları, bu konu hakkında yeterli çalışmanın yapılmadığı, önlem alınmadığını söylediler. Son alarak başkanlar Kütahya'nın üzerinde ölü toprağı bulunduğunu bir türlü bu durumdan kurtulamadıklarını söylediler.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com