Kütahyaspor kaderine boyun eğmeyecek!..

Kütahyaspor kaderine boyun eğmeyecek!..
Kütahyaspor Kulup Başkanı Ahmet Tekdemir, Kütahyaspor'un şimdi Bölgesel Amatör Lig (BAL) 9'uncu Grupta mücadele ettiğini en büyük hedeflerinin BAL'den şampiyon olarak çıkıp 3'üncü lige adım atmak olduğunu kaydederek, bunu başarmaları halinde Kütahyasp

Kütahyaspor Kulup Başkanı Ahmet Tekdemir, Kütahyaspor'un şimdi Bölgesel Amatör Lig (BAL) 9'uncu Grupta mücadele ettiğini en büyük hedeflerinin BAL'den şampiyon olarak çıkıp 3'üncü lige adım atmak olduğunu kaydederek, bunu başarmaları halinde Kütahyaspor için taşların tam anlamıyla yerine oturacağını ve kimsye boyun eğmeyeceklerini söyledi.
'TEK AMACIMIZ KÜTAHYASPOR'UN BAŞARISI'
1996-2000 yılları arasında Kütahyaspor'da yöneticilik yaptığını anımsatan Başkan Ahmet Tekdemir, 2010 yılında Kütahyaspor Kulubün'de başkan vekilliği 2011 yılı içerisinde ise Kütahyaspor Kulup Başkanı olarak göreve başladığını belirterek, amacının Kütahyaspor'un başarısı olduğunu ve bunu yaparkende kesinlikle kişisel çıkar peşinde olmadıklarını ifade etti.
Kütahyaspor'un mazisinin başarılarla dolu olduğunu onbinlerce inasının Kütahyaspor'a gönül verdiğini anımsatan Tekdemir, şu açıklamalarda bulundu:
'Kütahyaspor'a zamanında binlerce insan maddi ve manevi olarak destek vererek Kütahyaspor'un bir yerlere gelmesini sağladı; ancak son zamanlarda ne yazık ki Kütahyaspor'umuz kaderine terk edilmiş, yanlızlığa itilmiş durumda ve yaşlanmış bir ihtiyar olarak görülmeye başlanılan bir duruma özellikle belirtiyorum büründürülmüştür.
Çünkü Kütahyaspor'un başarıları fazla önemsenmeyecek bir miktar borç bazı kesimler tarafından yüksek bir mebla olarak kamuoyuna gösterildi ve bu nedenle Kütahyaspor'a destek veren kesimler bu nedenle Kütahyaspor'dan tek tek desteklerini çekmeye başladılar. Bu durumda Kütahyaspor'un başarısını engelledi.'

'KÜTAHYASPOR'A
DESTEK ÇOK AZALDI'
Geçmiş yıllarada Kütahyaspor'un maddi anlamda büyük gelir kapılarının oladuğunu ifade eden Başkan Tekdemir, yıllık bir bir tirilyona yakın para toplandığını ancak günümüze bir kuruşun bile toplanamdığını kaydederek, geçmişten gelen sıkıntıları tek bir kişiye mal etmediklerini bu sıkıntıların zincirin halkaları gibi birbini takip ettiğini dile getirdi.
Yeterli destek göremeyen Kütahyaspor'un zamanla amatör lige düşmek zorunda kaldığını ve amatör ligden de profesyonel lige yükselmek için bütün zorluklara rağmen gönül işi ile takım arkadaşları ile mücadele ettiklerini belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:
'Geçen yıl cuzi paralarla bu takımı BAL ligine taşıdık, sezon başında yep yeni bir yöentim kadrosu oluşturuldu Belediye Başkanımız Mustafa İça tarafından bize teklif edilen İzmirli işadamının kurduğu bir ekiple şampiyonluk hedefi ile yola başladık. Çok ciddi paralar teklif edilerek futbolcular alındı fakat yönetimi kuran işadamının Kütahya'daki işlerini tam anlamıyla rayına oturtamaması nedeniyle, bir takım olayları mazeret göstererek kendisiyle birlikte altı yönetici istifa etti. Ve ne yazık ki kulup yine kaderine terk edildi. Bu süreçte biz Kütahyaspor sevdalısı olarak Kütahyaspor'un geriye gitmemesi için gerekli merciilerle görüşüktük ve taşın altına elimizi koyarak Kütahyasporumuzun gelişmesi için özverili bir biçimde çalışmalarımıza başladık, birçok yerden destek de aldık ve bu desteklerle birçok eksiğimizi gidermeye çalıştık ancak bu desteklerin devamı gelmedi.'

'VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMEDİ'
Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediysi'nden gereken izinleri aldıklarını bu izin alma süreci sırasında Kütahyaspor'a destek vereceklerini belirten kurum ve kişilerden hiç bir şekilde destek görmediklerini belirten Tekdemir; 'Bireysel olarak kendi imkanlarımla Kütahya-spor'un bir yerlere gelmesi için çalışıyorum.
Zaman zaman kişi ve kuruluşlardan ufak tefek yardımlarda alıyoruz. Amacımız ve gayemiz Kütahya ilinin adını temsil edecek bir kulubun tekrar oluşması.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com