"Kütahyaspor'a Sahip Çıkmalıyız"

"Kütahyaspor'a Sahip Çıkmalıyız"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanı A.Rıza Muslu, spor kulüplerinin bir ilin tanıtılması o ildeki sosyal ve kültürel aktivitelerin canlanması açısından çok önemli olduğunu belirterek, başarılı spor kulüplerinin bulunduğu illerde kulüplerin o

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanı A.Rıza Muslu, spor kulüplerinin bir ilin tanıtılması o ildeki sosyal ve kültürel aktivitelerin canlanması açısından çok önemli olduğunu belirterek, başarılı spor kulüplerinin bulunduğu illerde kulüplerin o iller için övünç kaynağı olduğunu söyledi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanı A.Rıza Muslu, spor kulüplerinin bir ilin tanıtılması o ildeki sosyal ve kültürel aktivitelerin canlanması açısından çok önemli olduğunu belirterek, başarılı spor kulüplerinin bulunduğu illerde kulüplerin o iller için övünç kaynağı olduğunu söyledi. Muslu, nüfusa göre il bazında en fazla amatör spor kulübünün olduğu iller arasında Kütahya'nın da bulunduğunu açıklayarak, var olan bu kulüplere Kütahya olarak sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.
A.Rıza Muslu, Kütahya'da bulunan spor kulüplerine büyük destek veren; Abdurrahman Kara, Mustafa Dereli, Sezayi Sarpaşar, Turgut Erdem, Necmi Sürel, Mustafa Topçular, Şefik Ozanözgü, Mehmet Buharlı, Hakkı Coşkun, Nurettin Turan ve Mustafa Peçen gibi Kütahyaspora ve diğer kulüplere destek verilmesi gerektiğini ifade etti.
Muslu 1966-1976 yılları arasında 2'nci lig beyaz grupta on yıl boyunca başarı ile Kütahya'yı temsil eden Kütahyaspor'un 1987-1991 sezonu ile 2001-2002 sezonları arasında da mücadele ettiğini, ayrıca başarılı kupa maçlarını gerçekleştiren Kütahyaspor'un Beşiktaş ve Galatasaray gibi büyük takımlardan da futbolcu transfer ettiğini de hatırlattı.
Kütahya ile özdeşleşmiş Kütahyaspor'un bu sezon Süper Amatör Ligi'nde mücadele ettiğini hatırlatan Muslu, Kütahyaspor'un içinde bulunduğu bütün imakansızlıklara rağmen iller Arası Deplasmanlı Lig ve bu yıl son kez yapılacak olan 3'üncü Lig'e terfi müsabakalarına Gaybiefendispor ve Şekerspor ile katılmayı garantilediğini de söyledi.
Kütahyaspor'un maçlarında başarılı olması ve tekrar 3'ncü Lig'e çıkması için Kütahyalılar olarak gereken desteğin verilmesi gerektiğini dile getiren Muslu, hiçbir emeğin boşa gitmediğini vurguladı.
AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay'ın destek ve gayretleriyele ayakta kalma mücadelesi veren Kütahyaspor'un tekrar eski gücünü kazanmasını isteyen Muslu konuşmasına şöyle devam etti :'Kütahyaspor'un kurucularına bakıldığında Kütahya ile ne kadar görülen Kütahyaspor'a başta Valiliğimiz, Belediyemiz, iş adamlarımız ve siyasi partilerimiz olmak üzere bütün Kütahyalıların Kütahyaspor'a destek olmaları gerektiğini düşünüyorum.'(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com