Kütahya’ya bağlanmak istiyorlar

Kütahya’ya bağlanmak istiyorlar
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesine bağlı Kırka beldesi ile 18 köyün, Eskişehir'den ayrılarak Kütahya'ya bağlanmak istediği ileri sürüldü.
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesine bağlı Kırka beldesi ile 18 köyün, Eskişehir'den ayrılarak Kütahya'ya bağlanmak istediği ileri sürüldü. 
Edinilen bilgiye göre, önümüzdeki günlerde yasalaşacak olan Büyükşehirler Kanunu ile, nüfusu 10 binin altında kalan belediyelerin kapatılacağı ve bundan Kütahya merkeze 62 kilometre mesafade bulunan Kırka Belediyesi'nin de ektileneceği öğrenildi.
Kırka Belediye Başkanı Selehattin Çörez, yaptığı açıklamada, "Bilindiği gibi önümüzdeki günlerde Büyükşehirler Kanunu yasalaşacak. Kanunla birlikte nüfusu 10 binin altında olan tüm belediyeler kapatılacak. Bu sebeple bizde değişik alternatifler üzerinde çalışma yapıyoruz. Bunun başında 18 köyle birlikte Kütahya'ya bağlanmakta var. Kırka ve 18 köyün toplam nüfusu 7 bin 500. Bor madeni zengini olan Kırka, Kütahya 62, Eskişehir'e 70 kilometre uzaklıkta. Eskişehir'den ayrılıp Kütahya bağlanma isteği beldemizde sıklıkla dillendiriliyor. Halkın bu yöndeki isteği öncelikle Belediye Meclisi'nden geçmesi gerekiyor" dedi.
Başkan Çörez, 3 mahallesi bulunan Kırka beldesi ile birlikte Göcenoluk, Sandıközü, Salihler, İdrisyalası, İkizoluk, Akin, Gemiç, Nomanoluk, Yarbasan, Fethiye, Karaören, Kümbet, Yapıldak, Oynaş, Gökçegüney, Gökbahçe, Büyükyayla ve Erikli köyleri ile birlikte hareket edeceklerini kaydetti.
 
"KIRKA VE 18 KÖYÜN KÜTAHYA'YA BAĞLANMASI GÜCÜMÜZE GÜÇ KATAR"
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş, Kırka ve çevresindeki 18 köyün Eskişehir'den ayrılarak Kütahya'ya bağlanması husunda açıklamalarda bulundu. Durmuş, "Kütahyalılar olarak, Kırka ve 18 köyün bize bağlanmak istemesini memnuniyetle karşılıyoruz. Biz Bu hususta her türlü katkı ve desteğe hazırız. Kırka belediyesi ve 18 köyün Kütahya'ya katılması gücümüze güç katar" diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com