Kütahya'ya hiçbir şey vaadetmeden gitti!..

Kütahya'ya hiçbir şey  vaadetmeden gitti!..
Partisince Kütahya Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya halkının beklentilerine değinmek yerine, muhalefete yüklenmekle yetindi. Başbakan Erdoğan, ne Jandarma Tugayı'nın taşınmasıyla ilgili, ne ikin

Partisince Kütahya Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya halkının beklentilerine değinmek yerine, muhalefete yüklenmekle yetindi. Başbakan Erdoğan, ne Jandarma Tugayı'nın taşınmasıyla ilgili, ne ikinci bir üniversitenin kurulmasıyla ilgili, ne de polis yüksekokulu açılması ile ilgili müjde verdi. Her mitingte olduğu gibi Başbakan, “'beraber yürüdük biz bu yollarda'' şarkısını söyleyerek gitti...
Dün Kütahya'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisince Kütahya Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka seslendi. Erdoğan, Kütahya halkının beklentilerine değinmek yerine, muhalefete yüklenmekle yetindi.
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Kuru sıkı atmakla devlet yönetilmez, kuru sıkı atmakla bu millet sadece aldatılır. 12 Haziran'da bu iki, üç zihniyeti sandıklara gömün. Bunun adı demokratik bir derstir, çünkü AKP olarak daha güçlenerek yarınlara yürüyeceğiz'' dedi.
Partisince Kütahya Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslenen Erdoğan, üniversite öğrencilerine AKP iktidarından önce ''45 liracık'' verildiğini, şimdi ise üniversite öğrencilerine 240 TL, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalan öğrencilere ayrıca 150 TL beslenme yardımı, master öğrencilerine 480 TL, doktora öğrencilerine de 720 TL verildiğini söyledi.
''Sayın Kılıçdaroğlu, sen nerede dolaşıyorsun, bunlardan haberin var mı?'' diyen Erdoğan, ''Yolsuzlukların olduğu ülkede bunlar olmaz, ama şimdi taştı rahmet deryası, veriyoruz, daha fazla vereceğiz. Yeni bir döneme giriyoruz. FATİH Projesi kapsamında kara tahtaları kaldırıyoruz, bundan böyle akıllı tahtaya geçiyoruz. 4 yıl içinde bütün okullara akıllı tahtayı yerleştireceğiz, bunlar bilgisayar donanımlı akıllı tahta, projeksiyon yine var, internet ile dünyaya bağlanıyor, bütün sınıflar internet ağıyla donatılacak'' diye konuştu.


-''BAY KILIÇDAROĞLU SEN ÇİLE ÇEKTİRDİN''-
Sağlık alanında AKP iktidarının yaptığı icraatları da anlatan Başbakan Erdoğan, ''Bay Kılıçdaroğlu sen çile çektirdin. Ne genel müdürmüşsün sen, ne kadar da başarılıymışsın. Bir SSK'yı yönetemedin. Bize kadar niye yoktu bunlar? Sen, SSK genel müdürüydün Bay Kılıçdaroğlu, aklına böyle bir şey gelmedi mi?, Batı'da, Avrupa'da yok muydu? Niye getiremedin, biz getirdik'' dedi.
İşsizlik sigortasıyla işsiz kalanlara 8-10 ay süreyle maaş verildiğini bildiren Erdoğan, şunları kaydetti:
''Siz ilanihaye böyle bir şey yaptığınız takdirde bu devleti çökertirsiniz. Bu bir barajın patlamasına benzer. Baraj patladığı zaman bütün olduğu gibi çevreyi alır götürür mü? Götürür. Onun için parayı yönetmek her yiğidin karı değildir. Aslolan finansı yönetmektir. İşte bizim bugüne kadar olan başarımızın arkasında bu var. Yolsuzlukla mücadele var. Finansmanı yönetmek var ve yatırımları fizibıl olarak olması gereken yere yapmak var ve Türkiye bunu başardığı için şu anda böyle bir noktaya gelmiştir ve daha da iyi noktaya geleceğiz.''
TARIMA CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK DESTEKLERİNİ BİZ SAĞLADIK''-
Çiftçilere iktidarlarından önce MHP döneminde yüzde 59 faizle kredi verildiğini, şimdi yüzde 5 faiz uygulandığını belirten Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:
''Yüzde 5. Yüzde 59 faizle kredi, yüzde 5 faiz. Ey benim çiftçi kardeşim bu oyunu bozmaya hazır mısın? Ama bunu Kılıçdaroğlu istismar ediyor. Dürüst ol be. Gerçek ortada. Esnaf, sanatkar... Biz onların yanındayız, biz. Yüzde 47 faizle Halkbankası kredi veriyordu. Biz şimdi ne veriyoruz yüzde 5 faizle, yüzde 5. Ne veriyorlardı 5 bin liracık. Biz ne veriyoruz 100 bin liraya kadar şu anda kredi veriyoruz. Bire 20. Tarıma Cumhuriyet tarihinin en büyük desteklerini biz sağladık. Çiftçimize geçtiğimiz yıl 36 milyar, yani eski rakamla 36 katrilyon destek verdik. Hayvancılığa sağladığımız destek miktarı 5,5 katrilyon lirayı buldu.
Şimdi SUKAP diye bir proje başlatıyoruz. Yeni projemiz çok önemli. Belediyelerimize, küçük belediyelere hibe, büyüklerine çok düşük faizle kredi, ama 3 şey yapacak. Bir içme suyu, iki atık su, üç yağmur suyu kanallarını yapmak üzere. İstiyoruz ki artık altyapı sorunu belediyelerimizin kalmasın. Bunu da biz çözeceğiz. Artık yeniden büyük Türkiye'yi inşallah bu temeller üzerinde yükseltmeye var mıyız?. Ama 33 gün.''
Yarın Trakya'ya Kütahya'daki vatandaşların selamlarını, coşkusunu götüreceğini, yarın Çorlu, Lüleburgaz ve Edirne'de Trakya bölgesini taramış olacaklarını ifade eden Başbakan Erdoğan, ''Bütün gücümüzle var gücümüzle elele, omuz omuza çalışacağız ve inanın 12 Haziran akşamı da 5-0'la Kütahya'nın müjdesini alacağız'' dedi.
Meydandaki bazı küçük çocukları yanına çağıran Başbakan Erdoğan, çocuklar ve meydandaki vatandaşlarla AKP'nin ''beraber yürüdük biz bu yollarda'' şarkısının sözlerini söyledi.
Erdoğan, konuşmasını, ''Günümüz kutlu olsun.. 12 Haziran Türkiyemiz, milletimiz, Türk Demokrasisi, Kütahyamız için aydınlık yarınlara vesile olsun. Hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum'' sözleriyle tamamladı.

47 TESİSİN AÇILIŞI YAPILDI
Miting sonrası Başbakan Erdoğan, Kütahya'da 47 tesisin ve hizmetin açılışını yaptı. Kütahya'nın toprağı sanatla, alın teriyle yoğurup üretime dönüştüren, Türkiye'nin adının dünyada gıptayla, beğeniyle duyulmasını sağlayan bir şehir olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, ''Tarihiyle, kültürüyle, üretimiyle ülkemize büyük faydalar sağlayan, katkı veren Kütahyamıza biz de hizmetlerimizle destek olalım, önünü daha da açalım istedik'' diye konuştu.
Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bugün Kütahyamıza merkezde bin kişilik, Simav'da 500 kişilik olmak üzere iki yükseköğrenim yurdu kazandırıyoruz. Merkezdeki yurdumuzda bulunan yarı olimpik ve termal yüzme havuzlarımız da bu yıl hizmet vermeye başlayacak. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumumuz tarafından toplam 35 milyon 231 milyar liralık yatırımla inşa edilen bu yurtlarla ildeki yurtlarımızın yatak sayısı 4 bini geçmiş oldu.
Açılış törenini gerçekleştirdiğimiz Sosyal Bilimler Lisesi, Kütahyamıza kazandırdığımız 32 derslikli eğitim kurumlarımızdan biri. Türkiye'de kendi alanında yüksek nitelikli eğitim vermesi amacıyla sosyal bilimler liselerini ilk defa biz kurduk. Şu anda, resmi açılışını bugün gerçekleştirdiğimiz Kütahya'yla birlikte ülkemizde toplam 25 sosyal bilimler lisesi faaliyet gösteriyor. Bugün sosyal bilimler lisemizle birlikte Gediz Anadolu Öğretmen Lisesi'nin, Gediz Fen Lisesi'nin, Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin, Haymeana Kız Meslek Lisesi'nin, Aysel-Selahattin Erkasap Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Lisesi'nin, Dumlupınar Lisesi'nin, Kuşu Çok Programlı Lisesi'nin, Emet Sağlık Meslek Lisesi'nin açılışlarını yapıyoruz. Ayrıca, 14 ilköğretim okulumuzu, 100 yataklı kız öğrenci pansiyonumuzu, Linyit İlköğretim Okulu Kapalı Spor Salonu ve Gediz Lisesi Kapalı Spor Salonu'nu da bugün resmen hizmete alıyoruz. Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni de yine bugün hizmete alıyoruz.
Bugüne kadar sadece marşlarda ifade edilen 'yurdu demir ağlarla örme işini' bizzat yapıyoruz. Alayurt-Balıkesir hattının Kütahya ile Tavşanlı arasındaki 50 kilometrelik bölümünü yeniledik, onun da burada açılışını gerçekleştiriyoruz. İl Özel İdaremiz tarafından yapılan Yüreğil Göleti, Belkavak Göleti ve sulama tesisi, Efir Göleti ve Balıköy yolu asfaltını da bugün burada resmen hizmete alıyoruz.''
Belediye tarafından yapılan güzel yatırımlar, hizmetler bulunduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, belediyenin Vefa Mahallesi köprülü kavşak ve çevre tanzimini, sulama kanalları rehabilitasyonu ve yol genişletmesini, Bölcek duble yolunu, yeni hal tesisini, Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Eğitim Araştırma Merkezi'ni, Tüpçüler toplu iş yerlerini, Kent Parkı birinci etabını, çok katlı otoparkı, Çinigar yeni şehirlerarası otobüs terminalini, Kütahya Et Entegre Tesisi'ni şehre kazandırdığını söyledi.
Erdoğan, bunları da bugün resmen hizmete aldıklarını kaydetti.
Canlı bağlantıyla açılışlarını yapılacak iki önemli tesis daha bulunduğunu bildiren Erdoğan, bunlardan birinin Altıntaş Beşkarış Barajı olduğunu söyledi.
Erdoğan, ''Yapımına 1993 yılında başlanan bu barajın 10 yılda sadece yaklaşık dörtte biri tamamlanabilmişti. Biz kalan kısmını süratle tamamlayıp su tutmaya başlamak suretiyle 50 milyon lira yatırım bedeli olan Beşkarış Barajımızı bugün hizmete açıyoruz. İnşallah sulama tesislerini de en kısa sürede inşa ederek bu bölgemizdeki 102 bin dekar tarım alanını sulamaya açacağız'' dedi.
Canlı bağlantıyla açılışını yapacakları bir diğer hizmetin ise Emet Borik Asit Tesisi'nin ikinci bölümü olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, ''Biliyorsunuz dünyadaki bor rezervlerinin yüzde 70'i ülkemizde. Bu önemli madeni en verimli şekilde değerlendirmek için çok ciddi yatırımlar yaptık. 2003 yılında Emet'teki ilk fabrikanın açılışını da bizzat yapmıştım. Bugün de 50 milyon dolarlık yatırımla inşa edilen ikinci fabrikanın açılışını gerçekleştiriyoruz. İnşallah burada üçüncü fabrikayı yapıp hizmete açmak da bize nasip olacak'' diye konuştu.
Bütün bu tesisleri ve hizmetleri ülkemize, Kütahya'ya kazandıran bakanlıklara, kuruluşlara, belediyeye, işçisinden mühendisine mimarına, emeği geçen herkese teşekkür eden Başbakan Erdoğan, tesislerin ve hizmetlerin hayırlı olmasını diledi.
Canlı bağlantıyla hizmete açılan barajı vatandaşlara izleten Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:
''Eskiden ne diyorduk biliyor musunuz? 'Su akar Türk bakar' diyorduk. Şimdi ne diyoruz 'Su akar Türk yapar' diyoruz. İşte burada, eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri, eserler burada. Gençler, bakın görüyorsunuz değil mi? Bu barajlar çok önemli. Bunlar para. Bize 'nereden kazanıyorsunuz' diyorlar. Buradan kazanıyoruz. Bunlar hep para, yatırım ve ardından inşallah ülkemize para olarak bunlar dönecek. Yenilerini yenilerini yenilerini yapacağız. Finans yönetimi bu, para yönetimi bu, ülke yönetimi bu.''
Erdoğan, daha sonra, DSİ Genel Müdürü İsmail Uğur ile Altıntaş Kaymakamı Asım Solak'tan butona basarak Altıntaş Beşkarış Barajı'nın açılışını yapmalarını istedi.

-''ÜLKEMİZDE ARTIK BOR MADENİNİ İŞLİYORUZ''-
Erdoğan, daha sonra, Emet Bor İşletme Müdürlüğü Borik Asit Tesisleri'ne canlı bağlantıyla bağlandı.
Başbakan Erdoğan, yönetmene talimat vererek tesislere zum yapmasını ve ardından geniş açıyla tesislerin gösterilmesini istedi.
Açılış törenine katılan vatandaşlara seslenen Erdoğan, ''Bakkal dükkanı açmıyoruz, görüyorsunuz, yatırım ortada. Ülkemizde artık bor madenini işliyoruz. Bor stratejik bir çok yatırımda kullanılan bir maden. Uçağından tut otomobiline kadar her hassas sektörde kullanılan bir maden'' diye konuştu.
Erdoğan, daha sonra tesisin açılışını gerçekleştirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com