Kütahya'ya 'Raylı Sistem' mi Geliyor?..

Kütahya'ya 'Raylı Sistem' mi Geliyor?..
Belediye Başkanı Mustafa İça, ekim ayı olağan Belediye Meclis toplantısında Kütahya'da 'şehir içi raylı ulaşım sistemleri' konusunun netliğe kavuşması için Belediye Meclis üyelerinden tam yetki aldı. İça:" Kütahya'nın bu şansını sonuna kadar kulla

Belediye Başkanı Mustafa İça, ekim ayı olağan Belediye Meclis toplantısında Kütahya'da 'şehir içi raylı ulaşım sistemleri' konusunun netliğe kavuşması için Belediye Meclis üyelerinden tam yetki aldı. İça:' Kütahya'nın bu şansını sonuna kadar kullanacağız. Değişik kurum ve kuruluşlarla yabancı ve yerli kuruluşlarla raylı projemizi tartışarak mutlu sona götüreceğiz. Ulaştırma Bakanlığı'mızdan gerekli izinlerin alınması için çalışmalarımız aralıksız devam edecek' dedi.
'RAYLI ULAŞIM SİSTEMİ İÇİN ENGEL KALMADI'
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya'da 'şehir içi raylı ulaşım sistemleri'nin oluşturulması için daha önce çalışmalara başladıklarını; ancak Ulaştırma Bakanlığı'nın teşkilat ve görevleriyle ilgili ve raylı sistmler ile ilgili çıkan yeni yasasında bazı hükümler nedeniyle bir duraksama geçirdiklerini söyledi. Bu duraksama sürecinde raylı sistmlerle ilgili gereken bütün çalışmaları yaptıklarını ve Kütahya'da raylı ulaşım sistemlerinin kurulmasına engel teşkil edecek bir maddenin olmadığını ifade etti.
Mustafa İça;' Ulaştırma Bakanlığı'nın teşkilat ve görevleriyle ilgili çıkan yeni yasasında bazı hükümler nedeniyle bir duraksama geçirdik. Duraksama döneminde ilgili hükümleri tekrar gözden geçirdik. Kütahya'da raylı sistem yapmamıza engel bir hüküm olmadığını gördük' dedi.
'YENİ KURALLARA GÖRE YOL HARİTASI BELİRLENCEK'
Ulaştırma Bakanlığı tarafından 'şehir içi raylı ulaşım sistemleri' ile ilgili birtakım yeni kuralların getirildiğini belirten İça, bu kurallara göre şehirler arasında hafif raylı sistmeleri ve toplu taşıma ile ilgili bir stanrdlığa gidilmesi gerektiğini belirtek, beldiye olarak bu standartlığı yakalamk için çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Kaynak masraflarını önlemek için gereken proje ve planların Ulaştırma Bakanlığı'na eksiksiz gönderilemsi için ekip kuracaklarını vurgulayan İça;' Hedefimiz Kütahya'ya raylı ulaşım sistemlerini kazandırmak bu doğrultuda çalışacağız' dedi.
'ONAY GELİR GELMEZ PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ'
Ulaştırma Bakanlığı'na gönderilmek üzere Kütahya Belediyesi olarak; iş alan projeleri, gerekli fizibilite çalışmaları ve bütün ön hazırlıklarını bitirmek için Belediye Meclis Üyelerinden tam yetki alan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, en kısa sürede hazırlanacak plan ve projelerin Bakanlığa gönderileceğini söyledi.
Ulaştırma Bakanlığı'na gönderilip ve gerekli onaylar alındıktan sonra Kütahya'da raylı ulaşım taşımacılığı için hemen çalışmalara başlayacaklarını belirten İça, raylı sistemin Kütahya için bir şans olacağını özellikle belirtti.
Mustafa İça son olarak;' Değişik kurum ve kuruluşlarla yabancı ve yerli kuruluşlarla bu projemizi tartışarak plan ve projelerimizi son aşamaya kadar getirmek istiyoruz. Bakanlıktan uygun görüş gelmesi halinde gerekli kaynakların sağlanması için beldiye olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com