''Kütahya'ya sahip çıkmalı, kendimizi daha fazla geliştirmeliyiz''

''Kütahya'ya sahip çıkmalı,  kendimizi daha fazla geliştirmeliyiz''
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, ''Devlet yatırımlarıyla yeteri kadar ilerleyemeyiz. Kütahya'ya sahip çıkmalı, kendimizi daha fazla geliştirmeliyiz'' dedi.
 Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, ''Devlet yatırımlarıyla yeteri kadar ilerleyemeyiz. Kütahya'ya sahip çıkmalı, kendimizi daha fazla geliştirmeliyiz'' dedi. 
     Çiftçi, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (KÜTSO) mayıs ayı olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada, hazırlanan 5 Yıllık Kütahya Stratejik Planı ile ilin yol haritasının çizildiğini söyledi. 
     Kütahya'nın Türkiye'deki 65 termal merkezinden 8'ine ve 34 maden türüne sahip olduğunu anımsatan Çiftçi, şöyle konuştu: 
     ''Devlet yatırımlarıyla yeteri kadar ilerleyemeyiz. Kütahya'ya sahip çıkmalı, kendimizi daha fazla geliştirmeliyiz. Sizler lokomotifsiniz, Kütahya'nın geleceği sizin elinizde. Yatırımlarınızın kapasitesini büyütmenizi, kazancınızı ve ihracatınızı iki katına çıkarmanızı isterim. Kendi yatırım alanlarınızda üniversite ile işbirliği yapın. Bütün ilçelerimizde de yatırımcıları Kütahya'ya çekmek ve onlara bilgi vermek için çalışma grupları kurdum. Belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız ve daire müdürlerimizle Kütahya'ya faydalı çalışmaları nasıl yapabileceğimizi belirlemeye çalışıyoruz. Yürüttüğümüz 1300 proje var. Şehrin sosyal imkanlarının da artırılması gerekir. Hangi konu ve alanda talepleriniz olursa, bunlar için ne yapmamız gerekiyorsa bize düşen görevleri yapmaya hazırız. Taleplerinizi yetkili mertebelere ulaştırırız.'' 
     Toplantı, gündemdeki konuların görüşülmesiyle sona erdi. 
     
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com