Kütahya'ya Yeni Amatör Spor Kulübü

Kütahya'ya Yeni Amatör Spor Kulübü
Kütahya'da, Öz Orman- İş Sendikası öncülüğünde kurulan Ormanspor'un, faaliyetine başladığı bildirildi.

Kütahya'da, Öz Orman- İş Sendikası öncülüğünde kurulan Ormanspor'un, faaliyetine başladığı bildirildi.
Hak- İş İl Temsilcisi ve Öz Orman- İş Sendikası Kütahya Bölge Başkanı Doğan Cebeci, yaptığı yazılı açıklamada, ilk olağan genel kurul toplantısını yapan kulübün başkanlığına Hasan Ali Çertik'in seçildiğini belirtti.
Toplantıya, İl Çevre ve Orman Müdürü Mehmet Kuşcu, Kütahya Orman Bölge Müdürü Mahmut Aydın ve Müdür Yardımcısı İbrahim Öztürk'ün de katıldığını hatırlatan Cebeci, şunları kaydetti:
''Geçmişten bu güne bakıldığında ilimizde sporda varlığını hissettiren kamu kurumları adına amatör kulüplerin faaliyetlerinde bazılarının ciddi başarıları ve katkıları olmuştur. Spora ve sporcuya, dolayısıyla gençliğe yapılan yatırım bir anlamda geleceğe yapılan yatırımdır. Bu amaçlar doğrultusunda yapılacak hizmetin amatör bir ruhla yürütülecek olması da Kütahya'mız gençliğine ve geleceğine önemli katkılar sunacaktır. Bu düşüncelerle, Vali'miz Kenan Çiftçi'nin talimatları, Öz Orman- İş Sendikasının gayretleri ve Orman Bölge Müdürümüz Mahmut Aydın'ın destekleriyle Ormanspor'un kurulması sağlanmıştır. Yönetim Kurulu üyelerine başarılar dilerim.''
Kulüp Başkanı Çertik ise bir amatör spor kulübünü kurup yaşatmanın çok zor olduğunu, 6 yıldır sürdürdüğü Yenidoğan Spor Kulübü başkanlığından bunu çok iyi bildiğini anımsatarak ''Yönetim Kurulu olarak gerçekten zor bir görev üstlendik ama hepimizin topluma karşı yapması gereken görevlerimiz var. Amacımız sadece spor yaptırmanın yanında geleceğin iyi vatandaşlarını da yetiştirmektir'' ifadelerini kullandı.
Çertik başkanlığındaki Ormanspor Kulübü Yönetim Kurulunda, Asbaşkanlığa Mehmet Dinç, Genel Kaptanlığa Hüseyin Söğütdere, Basın Sözcülüğüne Gökhan Soyak, Genel Kaptan Yardımcılıklarına Veli Tiftik ve Kadir Kıran, Mali Sorumluluğa İbrahim Kara, İdari Sekreterliklere Turgut Özdemir ve Adnan Coşkun'un getirildiği açıklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com