Kütahya'ya yeni diyaliz merkezi

Kütahya'ya yeni diyaliz merkezi
Kütahya'da, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ek binasında kurulan Diyaliz Merkezi törenle hizmeti sunuldu.

Törende konuşan Vali Şerif Yılmaz, devlet olarak, en ücra köye bile hizmet götürmek için yoğun çaba sarf ettiklerini dile getirerek,"Mesleğe ilk başladığım zamanlarda diyaliz ve benzeri sağlık alet ve makinelerini almak için kampanyalar düzenlerdik. Hamdolsun, insanlarımızın günlük gelip gidebileceği ve ulaşabileceği bir hizmet anlayışı içerisinde bunları sağladık. İl Özel İdaresi olsun, İl Genel Meclisi olsun ve diğer tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ortak çalışmaları sonucu ilimizdeki en uzak noktaya da hizmet götürebiliyoruz. 2 aydan beri hastanemizde değişik vesilelerle güzel programlar icra ediyoruz. İnsanımızın rahat ve huzuru için, onlara yapılan hizmetin en güzelini oluşturma çabalarından dolayı tüm çalışma arkadaşlarıma hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Üniversite içerisinde Genel Sekreterlik olarak kullanılan bina ile ilgili de yeni kaynak oluşturduk. 2,5-3 milyon TL'ye yakın ve güçlendirilmesi ile birlikte yeni bir ünite olarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne kavuşmuş olacağız. Bu da gösteriyor ki, her yeni gün farklı bir hizmeti hayata geçirmek gayesi içerisinde oluyoruz. Yakın zamanda, inşallah Acil Servisi de açmış olacağız. Her günümüzü inşallah tekrar yaşamamak adına, bu hizmetleri ileriye taşıma noktasında çalışmalarımız devam edecek" ifadelerini kullandı.

Kütahya Kamu hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mithat Ekici, yeni merkezin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Vali Şerif Yılmaz ve bareberindeki protokol menuspları, açılış sonrası Diyaliz Merkezini gezerek yetkililerden bilgiler aldı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com