KÜTESOB proje geliştirme eğitimi düzenledi

KÜTESOB proje geliştirme eğitimi düzenledi
Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği, Zafer Kalkınma Ajansı'nın Teknik Destek Programı kapsamında proje geliştirme eğitimi düzenledi.

Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği, Zafer Kalkınma Ajansı'nın Teknik Destek Programı kapsamında proje geliştirme eğitimi düzenledi.
Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği, tarafından yapılan yazılı açıklamada şu bilbilere yer verildi:
'17-21 Aralık 2010 tarihlerinde düzenlenen eğitimin amacının Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği ve birliğe bağlı odaların proje yazma ve yürütme kapasitesini geliştirilmekti. Eğitime birlik personelleri ve 17 odanın genel sekreterlerinin yanı sıra birlik başkanı İbrahim Yiğit iştirak etti. Eğitime katılanlar. AB ve Kalkınma Ajanslarını mali destek yapıları, AB ve diğer fon imkanları, proje döngüsü yönetimi ve proje geliştirme konularında bilgilendirildi. Eğitim sonunda katılımcılara katılım sertifikası verildi. Eğitimde uzman Hakkı ÇAMUR, proje yazan firmalar konusuna da değindi. Proje yazma amacıyla kuruluşlara giden özel firmalara dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Bazı proje firmalarının, aynı projeyi bir çok farklı kuruma sattığı, bu firmaların projelere mali destek sağlayan kuruluşlarda tanıdıkları olduğu ve projelerin kabulünde yardımcı oldukları gibi aslısız beyanlara inanmamaları gerektiği üzerinde durdu. Eğer bir özel firmadan proje konusunda danışmanlık alınacaksa, mutlaka uzmanın sizin kurumunuza gelerek tüm çalışmaları birlikte yaparak proje geliştirmeleri gerektiği konusunu belirtti. Proje yazma ve yürütme kapasitesinin geliştirilmesi amacı adı altında düzenlenen bilgilendirme eğitimine katılım bir hayli yoğundu.
Genel sekreterlerimizin ve birlik personelimizin bu tür eğitimlerin kendilerinin yanı sıra esnafımıza da faydası olacağını söyleyen İbrahim Yiğit, İlk önce bu projenin öncüleri olan personele ve uzmanımız sayın Hakkı ÇAMUR' a çini tabak hediye ederek teşekkür etti' şeklinde açıklamlarda bulunuldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com