Kutlu Doğum Haftası Çeşitli Etkinliklerle Başladı

Kutlu Doğum Haftası Çeşitli Etkinliklerle Başladı
Kütahya'da Kutlu Doğum haftası etkinlikleri dün Müftülük Sitesi Konferans Salonunda Kütahya İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü'nün açılış konuşmasıyla başladı.

Kütahya'da Kutlu Doğum haftası etkinlikleri dün Müftülük Sitesi Konferans Salonunda Kütahya İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü'nün açılış konuşmasıyla başladı.
Kütahya'da Kutlu Doğum haftası etkinlikleri dün Müftülük Sitesi Konferan Salonuında Kütahya İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü'nün açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmaların ardından Kütahya Müftlüğü önünde çeşitli sendikaların katkılarıyla yaklaşık 1000 kişiye Meydan Aşevi tarafından yapılan pilav ve ayran ikramı yapıldı.
Pilav ve ayran ikramından sonra Kütahya Müftülüğü Basın ve Halkla İlişkiler Birimi ile Bölge Yatılı Kur'an Kursu Sorumlusu Turhan Bayatlı, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, 170 eserden oluşan hat sanatı sergisi açtı. Bölge Yatalı Kur'an Kursu'ndaki serginin açılışını Müftü Mustafa Üskülüplü yaptı. Sergiyi gezen Üskülüplü, eserler ortaya çıkaran Turhan Bayatlı'yı tebrik etti. Turhan Bayatlı, Kütahyalıları sergiyi gezmeye davet etti. Bayatlı, serginin bir hafta süreyle açık kalacağını kaydetti.
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kütahya Müftülüğü Basın ve Halkla İlişkiler Birimi ile Bölge Yatılı Kur'an Kursu tarafından halka helva dağıtıldı. Helva almak isteyen vatandaşlar kazanların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kütahya Müftüsü Mustafa Üskülüplü, helva dağıtımı öncesinde bir konuşma yaptı. Üskülüplü, 'Sevgili Peygamberimiz cömert idi. İnfak edemediği iki dinarı evde kalsa o gece uyuyamazdı. Çok temizdi, temizliği severdi. Saçını sakalını temiz tutar ve tarardı. Çok ibadet eder. Fakat dünyayı da ihmal etmezdi. Sporu tavsiye eder yüzme ve atıcılık gibi faaliyetleri severdi' diye konuştu.
Müftü Üskülüplü, Kur'an'ın dünyayı aydınlatmasının 1400. yılını idrak ettiklerini belirterek, '2010 yılı Kutlu Doğum Haftasında Kur'an dünyayı aydınlatmasının 1400. yılını idrak ediyoruz. Onun şahsında ve onun hayatıyla örneklenen İslam dininin kaynağı olan Kur'anı Kerim 1400 yıl sonra bizlerin de ruhlarını aydınlatmaktadır. Hz. Muhammed'in ahlakı nasıldı diye soranlara sevgili validemiz Hz. Aişe 'Siz Kur'an okumuyormusunuz, onun ahlakı Kur'an dı' buyurmuştur' şeklinde konuştu. Yapılan dualar ve konuşmalar sonunda ilk helvayı vatandaşlara İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü dağıttı.
Hat Sanatı Kursu Sergisi ve helva dağtımından sonra çeşitli dernekler tarafından kermes düzenlendi. Ev hanımlarının kendi imkanları ile yaptıkları pasta, börek ve çeşitli el yapımı yazmaları kermeste halka sundular. Kermesten elde edilecek gelirlerin günde 1100 kişiye yemek ikramında bulunan Meydan Aşevi'ne bağışlanacağı vurgulandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com