Kutlu Doğum Parkı'nın açılış töreni

Kutlu Doğum Parkı'nın açılış töreni
Başbakan Yardımcısı İşler:- "3 Kasım 2002, Türkiye baharının başladığı tarihtir"- "Bizleri yolsuzluk yapmakla suçluyorlar ama milletimiz yolsuzluğu kimin yaptığını çok iyi biliyor

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, 3 Kasım 2002'de Türkiye baharının başladığını belirterek, "Bizleri yolsuzluk yapmakla suçluyorlar ama milletimiz yolsuzluğu kimin yaptığını çok iyi biliyor" dedi.

Polatlı Belediyesinin Şehitlik Mahallesi'nde inşa ettiği Kutlu Doğum Parkı'nın açılış töreninde konuşan İşler, 3 Kasım 2002'de halkın iradesini ortaya koyarak kararını verdiğini ve eski siyasetçilerin hepsini kenara ittiğini söyledi.

"3 Kasım 2002, Türkiye baharının başladığı tarihtir" diyen İşler, halkın bu tarihte "yeni bir Türkiye, yeni bir lider, yeni bir siyaset anlayışı istiyorum" mesajı verdiğini anlattı.

Dürüst çalışmaları neticesinde girdikleri her seçimden oylarını artırarak çıkacaklarını kaydeden İşler, ''3 Kasım'da halkımızdan o mesajı çok iyi aldık, onun için kolları sıvadık. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, önderliğinde gece gündüz çalışarak hizmet ettik. Bu hizmetin karşılığını da her gittiğimiz seçimde halkımız bize oylarımızı artırarak takdir etmiş oldu. İşte 2007'de oyumuz 11 puan artarak yüzde 46,5'e çıktı genel seçimlerde. Daha sonra 2011'de yapılan seçimlerde bunun üzerine 3,5 puan daha artırdı ve yüzde 50'ye çıktı'' diye konuştu.

Halkın seçim meydanlarında iki anahtar vaat edip de elindekileri de alan siyasetçileri gördüğünü anlatan İşler, bunun için yeni arayışa girdiğini dile getirdi.

"Milletimizin beklentisini çok iyi okuduğumuz, milletimize tepeden bakan anlayışa sahip olmadığımız, milletimize hizmeti Hakk'a hizmet gördüğümüz için kollarımızı sıvadık" diyen İşler, şöyle konuştu:

''Hatırlarsanız, Sayın Başbakanımız iktidara geldiğinde 2003 yılının başlarında şöyle bir ifade kullandı. 'İktidara geldiğimizi söyleyebilirim ama muktedir olduğumuzu söyleyemem' demişti. Bu, ne demek? Bu, bir çelişkidir, paradokstur yani siz milletten oyu alacaksınız ama bu yetkiyi kullanmayacaksınız ya da birileri tarafından kullandırılmayacaksınız. Geçen 11 yılda çok şükür, bu vesayet sistemlerine son vererek şu anda muktedir bir iktidar, Başbakan var. Yalnız bu muktedirliğimizi halkı ezmek için kullanmıyoruz, halka hizmet, hizmetin hızını artırmak için kullanıyoruz.''

- İstanbul merkezli operasyon

17 Aralık'ta düzenlenen operasyonda görünen hedefin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti olduğuna dikkati çeken İşler, gizli hedefin de ülkenin kalkınması ve ilerlemesinin durdurulması olduğunu söyledi.

Halkın zengin olmasını, müreffeh hayat yaşamasını istemediklerini belirten İşler, şöyle devam etti:

"Bunu istemeyenler dışarıda ve içeride işbirliği yaparak, halka hizmete yorulmadan, usanmadan devam eden AK Parti'yi iktidardan uzaklaştırmak istiyor ama sizler oynanan oyunun farkındasınız. 30 Mart, yerel seçim olmaktan çıktı, genel seçim olarak icra edilecek. Artık bundan dolayı sizlerin desteğinin bu seçimlerde de sürmesini istiyoruz. Bu, bizim yerel olarak 3'üncü iktidara gidişimiz. Bildiğiniz gibi 2004'de seçimlerden büyük bir başarıyla çıktık, 2009'da da aynen çıktık. Şimdi 2014'ün 30 Mart'ında inşallah yeniden sandıktan büyük başarıyla çıkacağız. Şu ana kadar yapılan bütün kamuoyu yoklamaları zaten AK Parti'nin açık ara birinci olduğunu, yüzde 50'lerde oya sahip olduğunu ortaya koyuyor. İnşallah bu seçimlerden de sizlerin desteğiyle büyük bir başarıyla çıkacağız. Böylece nasıl genel seçimlerde 3 defa üst üste genel başarı gösterdiysek; şimdi yerel seçimlerde de Allah'ın izniyle üst üste 3'üncü başarımızı 30 Mart'ta sizlere göstereceğiz.''

- Yolsuzluk iddiaları

''Bizleri yolsuzluk yapmakla suçluyorlar ama milletimiz yolsuzluğu kimin yaptığını çok iyi biliyor" diyen İşler, haksız kazanç elde edenlerle her düzeyde mücadele edeceklerini söyledi.

İşler, AK Parti'de yanlış yapanları barındırmayacaklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Nasıl ilk günde geldiğimizde yolsuzluklarla mücadelemizi başlattık ve bugüne kadar devam ettirdiysek bundan sonra da Allah'ın izniyle tüyü bitmemiş yetimin hakkını her fırsatta, her ortamda sonuna kadar, kuruşuna kadar koruyacağız ve bunu size hizmet olarak aktaracağız. Bugüne kadar bu alanda çok büyük başarı elde ettik."

Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik ise 10 yılda 34 park yaptıklarını kaydetti.

İşler ve protokoldekiler, konuşmanın ardından kurdele keserek parkın açılışını yaptı.

Muhabir: Ali TUNA
Yayınlayan: Kemal Kaymak

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com