Kutluhallar İlköğretim Okulu öğrencisinin büyük başarısı

Kutluhallar İlköğretim Okulu öğrencisinin büyük başarısı
Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı (EARGED) tarafından planlanan İlköğretimde 6, 7 ve 8. nci sınıf öğrencilerine yönelik 'Bu Benim Eserim' proje yarışması 8 İlin katılımıyla yapılan bölge elemelerinde Hisarcık ilçe

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı (EARGED) tarafından planlanan İlköğretimde 6, 7 ve 8. nci sınıf öğrencilerine yönelik 'Bu Benim Eserim' proje yarışması 8 İlin katılımıyla yapılan bölge elemelerinde Hisarcık ilçesi Kutluhallar İlköğretim Okulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Taner Bahçeci ve 7. Sınıf öğrencisi Sultan Çetin' in hazırladığı ' Parmaklar Sıkışmasın ' isimli proje 47 proje arasında ilk 6'ya girerek 11–12 Mayıs tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

'Parmaklar Sıkışmasın'isimli projesi hakkında bilgi veren Kutluhallar ilköğretim okulu 7. sınıf öğrencisi Sultan Çetin, 'Okulumuzda çevremizde ve akrabalarımız arasında birçok kişinin ellerinin kapıya sıkıştığını görüyordum. Hatta benimde kapıya tırnağım sıkıştı. Öğretmenimde böyle bir yarışma olduğunu, katılmak isteyip istemediğimizi sorduğunda bende öğretmenime 'Parmaklar Sıkışmasın' projesini açtım. Rehber öğretmenim Taner Bahçeci ile birlikte bu projeyi daha detaylı olarak araştırmaya başladık. Projemizi önce eski kömürlük kapısına ip ve tel gererek denedik. Ama başarılı olmadı ve kapıya elektronik bir devre kurmaya karar verdik. Kapıya monte edilen bu devre sayesinde elimizi kapının kapanan bölümüne koyduğumuzda kapının tepesine monte ettiğimiz elektronik sistem devreye giriyor ve çelik silindir düşerek kapının kapanmasını engelliyerek elimizin sıkışmasını önlüyor. Bu projemizin amacı okul, ev, işyeri ve araba kapılarına özellikle çocukların ve yetişkinlerin el ve parmaklarının sıkışarak yaralanmasını ve sakat kalmasını önlemek' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com