KÜTSO Anaokul Yaptıracak

KÜTSO Anaokul Yaptıracak
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO), ''Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası'' kapsamında anaokul yaptıracak.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO), ''Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası'' kapsamında anaokul yaptıracak.
KÜTSO Başkanı Nafi Güral ve beraberindekiler, Vali Şükrü Kocatepe'yi ziyaret etti. Daha sonra Valilik Toplantı Salonunda protokol töreni düzenlendi. Anaokulun protokolü, Vali Kocatepe, KÜTSO Başkanı Nafi Güral ve İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya tarafından imzalandı.
Vali Kocatepe, yaptığı konuşmada, KÜTSO'nun okul yaptırma kararının milli eğitim camiasını ve vatandaşları memnun ettiğini belirtti.
Başkan Nafi Güral ve tüm KÜTSO yönetimine teşekkür eden Kocatepe, şöyle konuştu:
''Güral ailesine, eğitime destek konusunda örnek oldukları için teşekkür ediyorum. Nafi Güral Fen Lisesi, Ali Güral Lisesi, Hediye Güral Anaokulu bunların en güzel örnekleridir. Bunların yanı sıra çok değerli hemşehrimizin katkılarıyla yapılan, yapılmakta olan okullarımız var. Şu anda imzaladığımız protokolle kampanya kapsamında Kütahya'da 18 okul yaptırılmış olacak.''
Güral da bu okulun Kütahya'daki iş adamlarınca inşa ettirileceğini ifade ederek, ''Bunun bir başka önemli tarafı da Kütahya'da el ele vererek önemli işlerin yapılabildiğidir. Bu anlamda okul projesi bizi çok heyecanlandırıyor'' dedi.
Bir ay içinde inşaatına başlanması beklenen okula, tamamlandığında ''Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Anaokulu'' ismi verilecek. İmza törenine Vali Kocatepe, İl Özel İdare Genel Sekreteri Salih Akkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, KÜTSO Başkanı Nafi Güral, KÜTSO Meclis Başkanı Nihat Delen ve iş adamları katıldı. (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com