KUTSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı

KUTSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) “Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı”nın 2013 yılı ikinci toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıda meslek komiteleri yeni bir Kütahya’nın planlanmasının olmazsa olmaz düşüncesi üzerinde görüş birliğine vardı. 
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) toplantı salonunda, Başkan Nafi Güral, Meclis Başkanı İsmet Özotraç başkanlığında yapılan toplantıya, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, Meslek Komitesi başkanları ve üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y. Yazaroğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin ilgili kanununda yer alan oda meslek komitelerinin görevleri, müşterek toplantılar ve komite toplantılarına katılım konularında bilgi sundu. Ardından, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 14 adet meslek komitesini temsilen komite başkanları ve üyeleri birer konuşma yaparak, gerçekleştirilen çalışma ve faaliyetleri katılımcılarla paylaştı.

“ŞİKAYET ETMEMELİ, ÇÖZÜM ODAKLI DÜŞÜNMELİYİZ”
KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, üyelerin ziyaret edilmesinin ve meslek komitelerinin çalışmalarının önemine değinerek, komite üyelerinin siyaset, ekonomi, sivil toplum kuruluşlarına öncülük, sosyal sorumluluk konularında yer alması gerektiğini belirtti. Güral, “Kütahya iş dünyası olarak durağanlığa izin vermemeliyiz, ekonomide güçlü olmalı, başarılı olan şirketlerin dinamik güçlerini takip etmeli, olumsuzluklardan kaçınmalıyız. Başarı hikayelerimizi paylaşmalıyız. Şikayet etmemeli, çözüm odaklı düşünmeliyiz. Kendimizi organize eder ve geliştirirsek başarı da gelir. Bunların toplamı da Kütahya’ya hizmeti getirir” diye konuştu.

“YENİ BİR KÜTAHYA OLMAZSA OLMAZIMIZDIR”
Konuşmaların ardından, Türkiye’nin, dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi içinde yer almak konusundaki 2023 hedefi doğrultusunda, Kütahya’da ekonomi, yatırım, ticaret ve sanayi alanlarında gelişmek için yapılması gereken çalışmalar, komite üyeleri tarafından müzakere edildi. Yapılan açıklamada ile, “Türkiye, 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisinin içinde olmak hedefine kilitlendi. Kütahya olarak bu hedefe ulaşılması konusunda üstümüze düşen görevleri yaparken, aynı zamanda Kütahya'nın kalkınmasını da sağlamış olacağız. Kütahya 2023 hedeflerinin planlanacağı strateji belirleme ve yol haritası hazırlama çalışmalarının başlatılmasını öneriyoruz. KUTSO olarak bu çalışmaların içinde bulunmayı ve verilecek görevlere talip olmayı asli görevlerimiz arasında görüyoruz Kütahya merkezi arsa problemi yaşamaktadır. Hem özel sektör, hem de kamu yatırımları için arsa temini neredeyse imkansızdır. Tasarlanan çevre yolunun güney istikametinde yeni yerleşim bölgeleri yaratılmasını gerekli görüyoruz. Böylece hem yeni ve modern bir Kütahya meydana gelecek, hem özellikle kamu binaları ve özel sektör için arsa üretilmiş olacak, hem de köy statüsünde iken belediye hudutları içine dahil edilen mahallelerimizin, diğer mahallelerle olan farklılıkları giderilmiş olacak. Yeni bir Kütahya planlaması yapılmasını olmazsa olmaz bir ihtiyaç olarak görüyoruz” şeklindeki görüş kamuoyuyla paylaşıldı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com