KUTSO ve Kütahya Porselen'e ödül

KUTSO ve Kütahya Porselen'e ödül
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 12. Geleneksel Tüketici Ödülleri kapsamında 7 dalda 25 kişi ve kuruma ödül verildi.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen '12. Geleneksel Tüketici Ödülleri', bakanlık konferans salonundaki törenle sahiplerini buldu. Törenin açılışında bir konuşma yapan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa, üretici ve pazarlamacının önce tüketiciyi memnun etmek zorunda olduğunu belirterek, tüketicinin korunması ve yalnız bırakılmaması görevinin Anayasa tarafından bakanlığa verildiğini söyledi. İlk tüketici kanununun 1995'de çıkarıldığına ve daha sonra da yenilendiğine işaret eden Boğa, çalışmaları sürmekte olan yeni tüketici kanunuyla ilgili olarak da, 'AB uyum süreci de dikkate alınarak tüketici kanunu, sizlerin görüşleri de alınarak son safhasına gelmiştir. Parlamentoya sevk aşamasındadır' dedi.
Boğa, haklarından bihaber tüketicilerin olduğu yerde sadece yasal düzenleme yapılmasının önemli olmadığını vurgulayarak, tüketicilerin bilinçlenmesinin önemine işaret etti.
Tüketici Ödülleri kapsamında Radyo-TV Programı, Yazılı Basın Tüketici Köşesi, Bilinçli Tüketici, 4077 Sayılı Kanun'un Uygulanmasında Başarılı Kuruluş, Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma ile Bilimsel Çalışma ve Hizmet Ödülü olmak üzere 7 dalda 25 kişi ve kuruluşa ödül verildi. 7 dalda ödül alan kişi ve kuruluşlar şöyle:
'Radyo Televizyon Programı dalında; TRT 2'den Nevzat Üçyıldız, Yeni Asır TV Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, Kanal 38 TV Genel Müdürü Deniz Çağan, Kanal B TV'den Ayşen Gaye Tokman.
Yazılı Basın Tüketici Köşesi dalında; Kütahya Ticaret Odası, KUTSO Dergisi Tüketici Köşesi Mehmet Uğur Atakan, Kent Gazetesi Tüketici Köşesi Mehmet Çetinkaya.
Bilinçli Tüketici dalında; Mustafa Coşkun, Necla Kobak, Veysel Sönmez, Ömer Eryılmaz, Dinçer Pekcan, H. Yılmaz Çağlayan, Zeynep Böbür, Fatih Ozan Kahveci ile annesi Vahide Kahveci.
Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun Uygulamasında Başarılı Kuruluş dalında; Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Kilci, Fatih Üniversitesi Ankara Meslek Yüksekokulu Müdürü Yüksel Nizamoğlu, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) Başkanı Avukat Beyhan Aslan.
Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma dalında; ETS Ersoy Turistik Servisleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Ersoy, Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. Seramik Fabrikası Ankara Bölge Müdürü Çağrı Yıldız.
Bilimsel Çalışma dalında; Meltem Keleş, Dr. Ferudun Kaya, Dr. Eda Purutçuoğlu.
Hizmet Ödülü dalında; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Daire Başkanlığı Tüketici Hakları Zabıta Amirliği Zabıta Destek Hizmet Müdürü Bayram Ali Çakıroğlu ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkan Yardımcısı İbrahim Şenel.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com