KÜTSO Yönetim Kuruluna veda ziyareti

KÜTSO Yönetim Kuruluna veda ziyareti
Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan, Cumhuriyet Savcısı Cumhur Söğüt ve Kütahya Hakimi Mehmet Kuşcuoğlu, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral baş

Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan, Cumhuriyet Savcısı Cumhur Söğüt ve Kütahya Hakimi Mehmet Kuşcuoğlu, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral başkanlığındaki KÜTSO Yönetim Kurulunu ziyaret etti.
Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can, tayini sebebiyle Antalya'da görev yapacağına dair bilgi vererek, Antalya Adliyesinde 16 dairenin bulunduğunu, her dairenin 1 başkan ve 3 üyeden oluştuğunu belirtti. Kütahya'da görev yapan hakim ve savcılar için lojman alanı konusunda çok yer aradıklarını, daha sonra yerin bulunduğunu ve yer tahsisi ile ilgili bakanlık onayı beklendiğini ifade etti.
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, adliye binasının yetersiz kaldığını, Kümaş fabrikasından Yoncalı yoluna kadar olan bölgede daireler kampüsü oluşturularak, belediye, valilik ve diğer kamu dairelerinin bir arada olacağı şekilde şehrin yeniden planlanabileceğini, eski otogarın yerine de yeşil alan yapılmasını önerdiğini belirtti. Cezaevinin de yakın ilçelerden birisine taşınabileceğini, bunun, o alanda ekonominin patlamasını sağlayabileceğini ifade etti.
Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan, adliye binasının şehrin merkezinde olmasını doğru bulmadığını, insanların haklı da olsalar, adliye binasında görünmek istemediklerini belirtti. Kamu kurumlarının ise kompleks bir alanda olmasının daha hızlı çalışma ve karar alma imkanı sağlayabileceğini ifade etti. Cezaevinin ise bir atölye gibi çalıştığını, ancak fiziki koşulların çok uygun olmadığını, daha büyük ve uygun bir alanda bölgesel cezaevi olarak yeniden yapılabileceğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com