KÜTSO'dan ''Kapatıyoruz'' sloganıyla satış uyarısı

KÜTSO'dan ''Kapatıyoruz'' sloganıyla satış uyarısı
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO), ''Kapatıyoruz'' sloganıyla yapılan indirimli satışların haksız rekabete yol açtığını bildirdi.

Odadan yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların fiyata olan duyarlılığını kullanma ve psikolojik fiyatlamanın etkisiyle tüketicilerin ihtiyaçlarını ucuz yoldan karşılama isteğini ''Kapatıyoruz'' sloganıyla üzerine çekmeye çalışanların birtakım çabalarının, satış stratejisi gibi algılandığı belirtildi.
Bunun açıkça haksız rekabete konu olan bir istismar olduğu ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
''Ülkemizin değişik illerinde de zaman zaman depo şeklinde açılarak bir süre sonra kapatılan satış yerleri, faaliyette bulundukları illerde, vergisini ödeyen, bulunduğu şehirde her türlü katma değeri yaratan, emeğini, sermayesini bulunduğu ilde seferber eden üretici veya ticaret yapan iş yerleri, haksız rekabete uğramaktadır. Bu tür satış yerlerinden alınan ürünlerde halkımızın problem yaşamaması için aldıkları ürünlere ait garanti belgesi, fatura ve diğer belgeleri aramalarının, ileride mağdur olmamaları açısından önemli olduğunu, firmanın kapanmasından dolayı bazı müşterilerin, muhatap bulamadıkları ve mağdur olduklarının gözlendiğini hatırlatırız. Bu konuda üzerine görev düşen bütün kurumları gereğini yapmaya davet ediyoruz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com