KÜTSO'nun Meclis Toplantısı yapıldı

KÜTSO'nun Meclis Toplantısı yapıldı
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasının (KÜTSO) eylül ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Meclis Başkanı Nihat Delen başkanlığında, KÜTSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile bazı meslek komitelerinin başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak ile Altıntaş'ta ticari faaliyette bulunan oda üyesi firmaların temsilcileri ve Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. İbrahim Kaya, misafir olarak yer aldı.
Yüzüak, toplantıda yaptığı konuşmada, Kütahya'nın çok önemli bir coğrafi bölgesinde olmasına karşı ilçesinin yeterli gelişmeyi gösteremediğini bildirdi.
Zafer Bölgesel Havaalanı ihalesinin tamamlanması ve İzmir-Ankara otoyolunun ilçeden geçeceğinin belirtilmesiyle bölgede hareketlenmenin başlamasının sevindirici olduğunu ifade eden Yüzüak, mücavir alanlar ve hazine arazilerinin envanterinin çıkarılması konusunda çalışma yapılmasını talep ettiklerini anlattı.
Altıntaş'ın, ilin en verimli ovasına sahip olduğuna dikkati çeken Yüzüak, verimlilik çalışmaları yapılmadığı için tarım üretiminin tohumluk yerine sadece üretimle sınırlı kaldığını ve genç ve verimli toprakların değerinin yeteri kadar bilinemediğini kaydetti.
Doç. Dr. Kaya da yürüttükleri ''Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerinin Sosyo-Ekonomik ve Demografik Profili Araştırması'' sonuçları hakkında bilgi verdi.
Daha sonra ''Meclisten Bir Ses'' gündeminde, Meclis üyesi Ali Kongu, ''Sigorta Sektöründe Son Gelişmeler'' konusunda sunum yaptı. 2007 yılında yürürlüğe giren Sigortacılık Kanunu ile başlayan uygulamalar, mevzuata uyum, acentelik şartları, uygunluk belgesi ve levhaya kayıt koşulları ve bunların yöntemleri hakkında bilgi veren Kongu, Sigorta Tahkim Komisyonunun yapısı, hukuki düzenlemeler, komisyona başvuru koşulları ile değerlendirme ve karar süreci hakkında açıklamalarda bulundu.
Kongu'ya, Meclis Başkanı Delen tarafından plaket hediye edildi.
Toplantı, KÜTSO Başkanı Nafi Güral'ın, güncel ekonomik gelişmeler hakkındaki görüşlerini paylaştığı konuşmasıyla sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com